Dizzee Rascal a Giggs albumy dokazují, že ostrovní scéna nespí!

Ostrovní scéna i tento rok nespí, dokazují to hned dvě desky, které rozhodně stojí za vaší pozornost. První se nese v typickém britském zvuku a má ji na svědomí notoricky známý Dizzee Rascal a druhou, která se nese více v pouličním duchu, obstaral Giggs. Dva poněkud rozdílné ventily rapu, přesto dvě desky, které si v hodnocení kritiků nevedou vůbec špatně a těší se ohlasu z řad fanoušků. Našim cílem dnes není je porovnávat, ale trochu víc vám je přiblížit.

Oba zmiňovaní zástupci jsou tmavé pleti, přesto jejich kořeny jsou ze zcela rozdílných koutů světa. Zatímco Dizzeeho předci pochází z afrického kontinentu, konkrétně z Ghany a Nigérie, ti Giggsovi na ostrovy přicestovali také z ostrovů, ale z těch karibských. Když se jako první zaměříme na Dizzeeho, který je mediálně více frekventovanější, dostává se nám do rukou jeho v pořadí pátá deska, která nese logický název „The Fifth“.  O jeho prodejnosti desek se může našim zástupcům jen zdát, je to ale dosti závislé na tom, že ostrovní zvuk je specifický a více klubově zaměřený.

Dizzee debutoval v roce 2003 deskou „Boy in da Corner“, která byla pro tamní fanoušky rapu obrovský boom a od té doby se drží na pomyslném trůnu. Jeho velkým hrdinou je Bruce Lee a často se nechává slyšet, že by v hudbě svou bojovností chtěl dokázat to, co právě Bruce v rámci bojového umění. I když je jeho hudba známá i mimo rapové břehy, stále je čelním zástupcem Grimu, který má prezentovat právě britský underground. V dřívější době byl často hudebně napojen na další ikonu ostrovního rapu, která si říká Wiley. Majitel labelu Dirtee Stank je prostě nepřehlédnutelná persóna ostrovní scény, kterou už každý z nás někdy zaslechl a nemohl okolo ní chodit jako pešek. Jeho tracky se pravidelně objevují ve filmech i různých počítačových hrách.

Když se navrátíme k jeho nové desce „The Fifth“, která vyšla 30. září pod jeho labelem Dirtee Stank a Universal Music Group, je to dle slov autora to nejlepší album, která zvukově navazuje na předešlou desku „Tongue n 'Cheek“ roku 2009. Šestnáct stop nabízí hosty, jakými jsou Tinie Tempah, Sean Kingston, Bun B, Trae tha Truth nebo britská hudební legenda Robbie Williams. Desku předcházelo hned několik singlů, které dostaly rovněž video podobu.


 

Dizzee Rascal - The Fifth (2013)

Tracklist:

1. Superman
2. I Don't Need a Reason
3. We Don't Play Around (feat. Jessie J)
4. Good (feat. Angel)
5. Spend Some Money (feat. Tinie Tempah)
6. Arse Like That (feat. Sean Kingston)
7. Something Really Bad (feat. Will.I.Am)
8. Goin' Crazy (feat. Robbie Williams)
9. Bang Bang
10. Love This Town (feat. Teddy Sky)
11. H-Town (feat. Bun B & Trae that Truth)
12. Heart of a Warrior (feat. Teddy Sky)
13. Life Keeps Moving On
14. Here 2 China (feat. Dizzee Rascal & Dillon Francis)
15. Bassline Junkie
16. Watch Your Back

Oproti němu přináší svou kůži na trh i Giggs, jehož deska má potencionál zaujmout spíše tradičnější posluchače rapu. Kromě série mixtapu nám 14. října servíruje své třetí album „When Will It Stop?“, které vychází tradičně pod labelem XL Recordings. První album „Walk in da Park“, které sklidilo nemalý úspěch, vydal v roce 2008. Deska obsahující třináct stop + tři bonusové nabízí hosty jako Ed Sheeran, Anthony Hamilton, Styles P nebo Kyze. Tato deska je dosti syrová, špinavá a celé se nese v temném duchu.

Giggs - When Will It Stop (2013)

Tracklist:

01. Intro
02. Gargoyles
03. Tick Tock
04. Play It Loud feat. Ed Sheeran
05. Best Pussy
06. (Is It Gangsta?) Yes Yes Yes
07. Breathe
08. Coming For Me
09. Bring Him Down
10. Eaaaaazy
11. Mr. Kool feat. Anthony Hamilton
12. What It Gets Like feat. Styles P
13. Outro
14. What Niggas Want [Bonus Track]
15. Burst feat. Kyze [Bonus Track]
16. Monsta Man [Bonus Track]

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná