Cut Dem láká na své producentské EP slušnou účastí velkých jmen

Když se řekne Ghettofunk, v České Republice se moc hlav nepřihlásí. Rozhodně ne k jeho tvorbě. Avšak najdou se jména, které se nebojí experimentů a jsou schopni si osvojit zvuk, který pro nás není typický. Jednym z nich je CutDem, který se na scéně pohybuje déle, než si pamatujeme. Své producentské EP nedávno pokřtil a mezi hosty nacházíme hned několik stálic rapové scény.

Vše to začalo ještě v době, když Peneři nahrávali ve Studiu Jižák. Indy s Wichem však nahrávali ve studio P.A.Trick. A tam k rapové hudbě přičichnul člověk, který si dneska říká Cut Dem. Jméno, které stojí za několika průlomovými projekty v Čechách. Dnes se však nebudeme věnovat historií, ale součastnosti. Ve které pořád táhne za jeden provaz s jmény, které definovali, nebo definují hip hop u nás.

Ain't Got The Funk je další EP do série produktů z Cut Demovi dílny. Čtyři stopy v rámci prvního dílu série, která má mít ve finále tři pokračování. První a poslední skladba jsou čistou ukázkou skillu tohoto producenta, DJe a hlavně Cutmastera. Jeho wordcuts těžko hledají v našich vodách oponenta. Zřejme i proto zbylé dva tracky nemá problém obsadit velice kvalitními emcees.Razií ve vašich zvukovodech způsobí rozhodně Čis-Tho sloka. Pokud vás jeho singly s Madskillem vyděsili, oddechnete si. Starý Čisty je zpět. Orionova sloka patří k tomu lepšímu, co jsme od něj v poslední době slyšeli. Pak se slova ujmou balkánští nájemní vrazi. Berezin je legendární jméno a jeho kolegové Deda a Frenky nijak nezaostávají. Dobrou zprávou je, že pokud vás skladba baví, do léta bychom se měli dočkat jeji plné verze, kde se předvede další část slovanské rapové elity. Hip hop má spojovat a Cut Dem si je toho dobře vědom. Potvrzuje to i další kolaborace, kde na společné skladbě najdeme Zverinu, PIO SQUAD a New Yorkskou stálici - Afu-Ra. Pokud jste si mysleli, že Afu-Rovi pohasnul plamen, Shout je velice dobrou nápravou vašeho omylu.

První díl Ain't Got The Funk je dostupný přes youtube, soundcloud, nebo přímo volně ke stažení na webu www.cutdem.com. A ve vaši kolekci by rozhodně neměl chybět.

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná