Čtvrtá dimenze rapu - Psy 4 De La Rime jsou zpět a mnohem silnější!

Poprvé jsem na ně narazil náhodou, když se mi v roce 2006 dostalo do rukou jejich DVD z koncertu v Marseille. Ta atmosféra přímo sálala i z mého monitoru a ihned jsem se začal pídit po jejich tvorbě jako takové. Jejich poslední deska vyšla v roce 2008, ale po pěti letech jsou zpět! Silnější, vyzrálejší a hlavně s novým albem „4eme Dimension“.

Jejich první kroky po ulicích Marseille a první kontakty s rapem započaly již kolem roku 1995. Od jejich prvního alba uběhlo už 11 dlouhých let, a za tu dobu o sobě dávala tahle grupa celkem dosti vědět. Nejvíc asi její hlavní představitel Soprano, který má na svém kontě mimo jiné 3 alba, několik mixtapů, koncertních záznamů, ale také spolupráce se zásadními evropskými jmény. Na jeho posledním sólovém počinu se objevil i Method Man.

V roce 2008 vyšlo zatím jejich poslední oficiální album „Les Cités d'or“ a fanoušci museli čekat dlouhých pět let, aby se dočkali dalšího počinu. V roce 2011 sice Soprano do světa vypustil informaci, že CD vyjde již na jaře 2012, nicméně termín se protáhl téměř o rok. Album spatří světlo světa 1. dubna a máme se rozhodně na co těšit. Celkově obsahuje 17 skladeb zpestřených zajímavými tvářemi francouzského R'n'B. Příkladem je jedna ze zásadních představitelek tohoto žánru Kayna Samet nebo třeba Zaho. Album vychází pod labelem Def Jam France.

Tracklist:
01. 4Eme Dimension (Intro)
02. Ton Quartier Nous Connait
03. Crise De Nerfs
04. Visage De La Honte
05. Follow Me
06. Afrikan Money
07. Princesse Sarah feat Cheba Maria
08. Fallait Le Faire feat Zaho
09. Le Retour Des Blocks
10. Au Charbon
11. Le Temps D'Un Instant
12. Lacher De Pits
13. Juste Pour Une Nuit?
14. Enfants Soldats feat Kayna Samet
15. Interlude (Le Bal Achraf)
16. Lever Tot
17. King De Ma Life feat Ashley Poole

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná