Co vyjde poslední červnové úterý

Velká událost, kterým bylo minulé útery je za námi a teď se jen čeká na výsledná čísla. Zdá se, že rozhodnutí v jeden den vydat Yeezus, Born Sinner a Millerovo Watching Movies bylo správné, protože odhady říkají, že všichni tři dosáhnou na sto tisíc a tím pádem nastane situace, která tady byla naposledy v listopadu 2006, kdy tři hip-hopová alba debutovala v žebříčku prodejů s minimálně sto tisíci prodanými kopiemi. Tehdy vydali svá alba Jay-Z, Snoop Dogg a 2Pac.

18. únor se nesl v mainstreamovém duchu a pokud máte raději nezávislou tvorbu, tak jste na správné adrese. Ano, 25. června vychází i Waleho The Gifted, ale bylo by smutné kvůli tomu přehlédnout ostatní alba vydávaná tento den. Zaprvé vychází The War Within, což je první sólovka Wrekonize z ¡Mayday! u Strange Music, tedy jedno z mých nejočekávanějších alb celého roku. Tady nehrají hlavní roli ¡Mayday!, ti o něco později, 16. července, přinesou druhé Strange Music album Believers, ale sám Wrekonize s několika málo hosty (Tech N9ne, kolega Bernz, Crooked I, Bun B a Pos z De La Soul) a různorodou produkcí - Seven, K-Salaam a Beatnick, StreetRunner a Sarom, WillPower, Miami Beat Wave, Infamous a zastoupeni budou samozřejmě i producenti ¡Mayday!.


 

Dessa z Doomtree a její Parts of Speech jsme tu už párkrát měli, takže teď jen krátce. Vyšel klip k singlu Call Off Your Ghost a taky záběry ukazující fyzickou podobu alba, doplněné o zvukovou stopu Skeleton Key.

Už to budou dva roky od Cats & Dogs a Directors of Photography od Dilated Peoples nám bylo přislíbeno na letošní rok, ale plánovaný jarní termín už nestihne. O pár dní to nestihne ani v pořadí už čtvrtá kompilace instrumentálek od Evidence. Po žluté, červené a fialové tady máme Green Tape. Snad to letos nebude jediný počin od Dilated. Byla by škoda nezmínit ani to, že ve středu si budeme moct stáhnout Run the Jewels, tedy společný výsledek snažení Killer Mikea a El-Pho, více čtete zde. Původně měli v úterý vydat album i John Legend (září), Slum Village (o týden později), Tech N9ne (konec července) a Tony Touch (začátek července). I tak je toho dost.RingMan - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná