Co můžeš vidět z pátého patra budějovického sídliště?

Z pátého patra budějovického sídliště se dá vidět ledasco. Protesty proti rasové diskriminaci a zvýhodňování těch nejvíce zvýhodněných, podnapilé tváře namotané na místním Budvárku či jointu dle legendárních Dizzastar a nebo jen běžný život Jihočechů. Regie Ramos a Luke Bee mi prozatím neprozradili, zda mají i balkón, kterým se Restovsky tak pyšní a hrdě prohlašuje, že peče s Fattem, který má dokonce tři nebo čtyři. Neřešil se ani Katův sklep, a jelikož je čas na zmínění nového EP, zaměříme se jen na to páté patro a taje, které ukrývá.

V tomhle Bbaraku, který získal díky družstevním fondům nový háv, bydlí rodiny všech sociálních vrstev. Máme tu plebs, který vyniká důvtipem a sdělením, ale také snobáky, kteří se orientují podle své GPS v peněžence a přízně stáda. V pátém patře stojí futra a z těch futer se line bylina, kterou tvoje babička nejspíše nesype do horké vody. To dunění neznačí přestavby u sousedů, ale hutnou bicí linku, která avizuje, že se nepracuje fyzicky, ale duševně. Na štítku je místo typicky českého jména napsáno ESF a ani domovník by nevěděl, kdo se pod tímhle pseudonymem skrývá. Kdybys však nadhodil jméno Regie či MVP a Zeměvzduch, hned by byl s hasákem v ruce v obraze a vyprávěl by ti story, co si tu za ty roky s nimi prožil.

V těchto dnech je nám nabídnut materiál, který tajemné páté patro obsahuje. Jedná se o devět bytů, které nabízejí různé příběhy. Do všech vede stejná cesta - výtahem do čísla pět a otevřít obal desky, která se nahrávala ve studiu DicknRoll a LIshow. Tiché zdi narušují navíc hlasy Saxe a Beeho a tlučení do stěn a dalších domácích statků od podnájemníků s pseudonymy JSM, Inphy, Talpas a DJ´s Ramel a Negative

Tracklist:

1. Intro (prod. Sax)
2. Žezlo (prod. Talpas, cuts DJ Negativ)
3. Zvuk Ticha ft. Sax (prod. Luke Bee)
4. Skit
5. 5 Patro (prod. Talpas)
6. To si piš (prod. Inphy, cuts DJ Negativ)
7. Přátelství ft. Bee (prod. JSM, cuts DJ Ramel)
8. Nic není ztracený (prod. Talpas)
9. Outro (prod. Sax)
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná