Černé zlato z Francie se opět hlásí ke slovu. Jak zní album číslo dva?

Francie je nejsilnější evropskou rapovou velmocí díky velkému množství přistěhovalců zaintegrovaných mezi původní obyvatelstvo. Většinou je poznáte již podle barvy pleti, neboť se velmi často jedná o muslimy nebo černochy z rovníkové Afriky. Podobně je tomu i v případě tamní hvězdy Kaarise, který je původem z Pobřeží slonoviny. Silný hlas skrytý ve svalnaté ulitě značí, že tento repertoár nebude o lásce, ale o realitě v Africe a francouzských předměstí.

Dětství prožil Kaaris v malebném městečku Sevran, které se nachází severně od metropole Paříže. Kolem rapu se začal motat již v roce 1999, jenže zřejmě nedosáhl ambic takového rozměru, že by mu věnoval více času a prostoru. V roce 2007 spatřil sice svět mixtape nazvaný 43éme Bima, ale jednalo se o ryze lokální záležitost. Zlom nastal dalším mixtapem v roce 2012, jehož součástí je i singl Kalash kde se objevila francouzská ikona Booba. Rok na to vychází i debut Or Noir, což znamená v překladu černé zlato a je jasné, o čem se celá prvotina točí.

Okamžitý úspěch donutil Kaarise v roce 2014 k reedici tohoto alba pod názvem Or Noir part 2. Ve svých skladbách vzpomíná matně na svou rodnou vlast, ze kterého ho vyhnala občanská válka. Největší odkaz patriotství je zachycen právě na prvním mixtapu 43éme Bima, který nahrával po cestě do Afriky. Zajímavostí je, jak rychle lze člověk zaútočit na francouzský trh s něčím novým. Album Or Noir zaznamenalo hned v prvním týdnu od vydání prodej 19 tisíc kusů, což byl ohromně slušný start. Celkem se jedná o 60 tisíc prodaných kusů.

Kaaris vskutku v posledních letech nelenil a chytil šanci pevně za pačesy. Již měsíc před vydáním Or Noir oznámil, že pracuje již na další desce. Ta však nevychází záhy, ale s pěkným odstupem času. Le Bruit de Mon ame (Zvuk mé duše) spatřuje světlo světa 30. března pod hlavičkou Def Jam France. 18 zajímavých stop obohacují hvězdy jako americký rapper Future nebo vycházející francouzská hvězda LaCrim. Jak již z názvu vypovídá, Kaaris se opět zaobírá sociální problematikou viděnou skrze jeho oči. Silné momenty desky budí pozornost i za hranicemi, což z tohoto díla dělá velmi zajímavý kousek.

Tracklist:

1. Kadirov 
2. Four 
3. Se-vrak
4. 80 ZETREI 
5. El Chapo (feat. Lacrim)
6. Zone de transit 
7. Trap
8. Crystal (feat. Future) 
9. Tripoli 
10. Magnum 
11. Vie sauvage (feat. 13 Block) 
12. Le bruit de mon ame 
13. Les oiseaux 
14. Mentalite cailleras 
15. Comme Gucci Mane 
16. Voyageur (feat. Blacko) 
17. Situation (feat. Ixzo & Solo Le Mythe)
18. Le temps

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná