Casablanca neporodila jen tuny haše, ale i dílo, které se obouvá do Trumpa či francouzské ikony

Imigranti míří do Francie za lepšími zítřky, ale najdou se i tací, kteří se vrací zpět. Nemáme nyní na mysli ty, které systém vyhodnotí jako nevhodné, ale ty, které kořeny prostě táhnou zpět do krajin jejich předků. Možnosti v nové zemi vám sice nabídnou vzdělání a možnost si slušně vydělat, ale stále bude jen hosty na cizím pozemku. La Fouine patří mezi nejznámější francouzské rappery a na svém kontě toho má již více než jen hodně, proto se rozhodl najít klid v marockém přístavu Casablanca a po špatném ohlasu posledních děl se vrátit ke kořenům své vlastní tvorby.

Francie mu dala i vzala hodně. Nabídla mu vzdělání, přestože školu nedokončil, dala mu šanci se prosadit v hudbě, zahrát si v několika filmech. Stanul ale i před soudem za výtržnosti a žádné konkurenční jméno v hudební branži nenechal během kariéry v klidu, což z něj na některých adresách udělalo nenáviděnou tvář. Prostě rád provokuje. V minulých letech to jiskřilo například mezi ním a Maitre Grimsem ze Sexion d´Assaut, nyní si na novém mixtapu políčil na Boobu a Benashe. 

„CDCC (Capitale du crime Censuré)“ je již pátým pokračováním této mixtapové série a těší se velké oblibě u odběratelů. La Fouine byl pranýřován v poslední době z toho, že údajně vyměknul, ale klid v Maroku mu pomohl k přesvědčení, že je nutné se navrátit ke kořenům. Kromě tří skladeb, které nahrál ve Francii, se celé dílo zrodilo v Casablance. Přítomni jsou na osmnácti skladbách nakonec jen tři hosti a La Fouine se nevěnuje v textech jen známým tvářím francouzské scény, ale obouvá se například i do praktik amerického prezidenta Donalda Trumpa. Od druhého červnového dne je možné si tento disk pořídit a rozšířit svou sbírku.

Tracklist:

1. Capitaine
2. QDS
3. Chargee
4. RS4
5. Donne-moi mes sous
6. Fouiny Dance
7. Chacal feat. Tino Excezik
8. Litron
9. Kardashian
10. Askip feat. Stone Flexance
11. McLaren
12. Juice
13. Noye
14. Lits superposes feat. Canardo
15. Secteur
16. Zeyo
17. Doue
18. Zina

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná