RUKAHORE_SHOP_BANNER

Byl u debutu Fejbs a chce ještě víc. Narodil se nám "slovenský Apollo Brown"?

Ne všichni mladí dnes inklinují k dekadentnímu přístupu k životu a hudbě. Někdo prahne po novém, moderním zvuku, který je digitalizovaný a vymazlený mnoha vrstvami zvukových filtrů. Na druhé straně je však komunita, která miluje černotu asfaltu, praskání jehly a nádech let minulých. Přesně takovým je i slovenský producent FOM, kterého jste mohli poprvé slyšet v rámci debutového alba FEJBS, Fabka. Dnes vám přinášíme jeho první mixtape s názvem Shine Tape.

FOM, nebo-li Follow Original Message. Jméno, co mluví samo za sebe. Žádné přizpůsobování se moderním trendům, hledání nového zvuku, ani nic podobné nečekejte. FOM jede klasiku v té nejčistší formě. Své beaty tvoří hlavně samplingem různého blues nebo jazzu. Nebojí se sáhnout ani po méně známých, ruských autorech, nebo zabrousit klidně 60 let zpátky, aby našel kýžený zvuk. Minimální práce s drumkity je dalším z elementů, který dnes vymírá. Podobný postup zvolil nedávno pro svůj projekt Apolo Brown, když spolu s Planet Asiou vydali Anchovies. Ani jeden buben zde nebyl z drumkitu, vše byly vysamplované zvuky z vinylu. A přesně takto tvoří i FOM.

Jeho účast na debutu FEJBS sám autor komentuje jako neuspokojivou, jelikož finální mix a master zůstal v rukou Petra Panna, který dle slov autora beatu vůbec nepochopil FOMův zvuk. A tak se mladý producent zavřel do studia na několik týdnů aby rapovému světu přinesl svůj debutový mixtape. Shine Tape je ukázkou toho, jak vypadá poctivá práce producenta, od prvního do posledního tónu. 21 stop striktní klasiky čeká na vaše uši. Nálady se střídají, stejně tak, jak tempo skladeb. Dýchnou na vás devadesáté roky a ten typicky špinavý zvuk samplovaného vinylu, který starší generace bude bezpochyby milovat. A autor nezůstává jen u hudební produkce - svou práci odvádí velice slušně i za gramcema a svůj debut tak obohatil o hromadu scratches. A aby toho nebylo málo, připravil si jednoduché videoklipy ke každé skladbě. Sestřihy videí starších než většina našich čtenářů skvěle doplňují atmosféru celého Shine Tape. Svou porci této klasiky si můžete urvat zatím na youtube i spolu s videem. FOM samozřejmě příjmá i nabídky pro beatmaking a kontaktovat jej můžete přes modrobílou síť.

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná