RUKAHORE_SHOP_BANNER

Bushidův černý pátek? Studená, ale důvěryhodná zpověď legendy

Za rok tento německý velikán oslaví čtyřicátiny, což je důvod k oslavám. Často vážný Bushido však milníky neřeší a snaží se, aby každý jeho další materiál měl takovou sílu, že sám pokoří již překonané hranice. Pojďme se tedy lehce podívat pod pokličku jeho dvanácté studiové sólové nahrávky „Black Friday“.

Kdo zná historii této německé legendy s tuniskými kořeny, novou deskou se prokouše mnohem snáze. Bushido nikdy neslevil na svých nárocích a i v novém díle dokazuje, že si naložil na bedra pořádnou zátěž. Není to ani tak o nějaké nové technice rapu, ale spíše výpovědní hodnotě, která i v tomto případě bude oslovovat miliony fanoušků nejen napříč celým Německem.

Bushido se stále obklopuje drahými luxusními vozy, ale v rapu klade ještě větší důraz na rodinu. Kdo si pamatuje jeho film „Zeiten Ändern Dich“, moc dobře ví, že jeho dospívání a rodinné vztahy nebyly moc růžové a dlouhé roky to trvalo, než se usmířil se svým otcem. To se odráží i v jeho výchově svých ratolestí, kterou reflektuje skladba „Papa“. Z ní můžeme vytušit, že Bushido je starajícím a milujícím otcem.

V Německu je často sledován kvůli svému údajnému napojení na mafii. Kriminálka se mu však na zoubek zatím nedostala. Na své nové desce Bushido vysvětluje i své příjmy a dokládá, že na vše si poctivě vydělal hudbou. Bohužel i v Německu si úředníci myslí, že se rapem uživit nadmíru nedá.

Album „Black Friday“ vyšlo 9. června pod hlavičkou jeho vlastního labelu ErstGuterJunge a obsahuje čtrnácti skladeb i bonusové EP. Mezi hosty je možné narazit například na Flera, Shindyho, Ali Bumayeho či Laas Unltd. Všichni přizvaní podali skvělé sloky a dokreslili sílu tohoto nosiče. Bushido je v projevu uvolnění, vyrovnaný, občas trochu chladný, ale jeho zpověď má důvěryhodnost a autenticitu, kterou se celou svou kariéru prezentoval.

Tracklist:

01. Black Friday
02. Sodom und Gomorrha
03. Echte Berliner feat. AK Ausserkontrolle
04. Fallout
05. Moonwalk feat. Shindy
06. Geschlossene Gesellschaft
07. Gehen wir rein feat. M.O.030
08. Papa
09. CCNDNA feat. Fler
10. Ground Zero
11. Switch Stance feat. Laas Unltd
12. Angst feat. Ali Bumaye
13. Oma Lise
14. So Lange
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná