RUKAHORE_SHOP_BANNER

Bushido v nové desce probouzí své alter ego Sonny Black!

Nenajde se asi příliš příznivců hiphopu, kterým by v hlavě alespoň nepatrně neproletělo jméno Bushido. V Čechách by dokonce tato persona mohla být v paměti i mimo žánrových posluchačů, především po skladě „Für immer jung“, kde jeho pozvání na refrénech přijal tuzemský slavík Karel Gott a sklidil za to těžkou vlnu nevole od svých fanoušků. Bushido je nejčastěji skloňovaný německý rapper a toto postavení si vydobyl nejen svou hudbou, nýbrž i kontroverzností a častými oplétačkami se zákony. Jeho diskografie je dlouhá jako role toaletního papíru z Guinessovi knihy rekordů a v těchto dnech ji rozšiřuje o další útržek – novou deskou s názvem „Sonny Black“.

Majitel své vlastní nahrávací společnosti ErstGuterJunge se prezentuje stylem podobným americkému gangsta rapu. Jeho civilní jméno Anis Mohamed Youssef Ferchichi poukazuje na orientální kořeny, které jsou konkrétně z Tuniska. Jeho bratranec Kay-One je taktéž dosti úspěšný v hudební sféře, což dokládají jeho sólové projekty, ale i hostování na Bushidových  albech. Přesto mezi nimi v poslední době panuje nevraživost. V roce 2010 zavítal i do Prahy, neboť jeho matka je velkou milovnicí Karla Gotta. Právě proto vznikla asi nejspíše i skladba „Für Immer jung“, díky které se dostal i do povědomí Čechů. Pokud u nás je dominantním labelem BiggBoss, v německu jím býval dnes již rozpadlý, přesto stále legendární AGGRO Berlín, jehož členy byli kromě něj další hvězdy tamního rapu jako B-Tight, D-Bo, Sido, Fler, Tony D nebo Kitty Kat.

Vraťme se ale k počátkům, jak to vlastně celé začalo. V roce 1978 se narodil v Bonnu do rodiny německé matky a tuniského otce, ale vyrůstal jen s matkou v Berlínské čtvrti Tempelhof. V mládí si přivydělával prodejem drog, což vedlo k tomu, že strávil 3 roky v nápravném zařízení pro mladistvé, kde se vyučil malířem a lakýrníkem. Místo malování štětcem po plátně se mu zalíbilo spíše malování po zdech, kde svoje nadání zúročil spolu se svým kamarádem Patrikem Luzenským alias Flerem, se kterým se seznámil právě v nápravném zařízení. Po druhé končí ve věznici za rvačku, trestu se však nakonec vyhýbá. S Flerem se spolu objevili i na společných deskách, kde se Bushido prezentoval pod pseudonymem Sonny Black a Fler pod Frank White.

Bushido je umělecké jméno převzaté z japonštiny, vycházející ze samurajských hodnot, konkrétně skromnosti, loajality, bojového uměni a cti. Mezi jeho nejúspěšnější desky patří Vom Bordstein bis zur Skyline, Electro Ghetto, 7 nebo AMYF. Objevil se i ve dvou filmech Zeiten ändern dich, kde si zahrál sám sebe a Horst Schlämmer – Isch Kandidiere!

Nová deska, v pořadí již dvanáctá, nesoucí název „Sonny Black“ vychází 14. února tradičně pod hlavičkou Sony Music a ErstGuterJunge nejen jako CD, ale i ve formě vinylu. Obsahuje 15 tracků obohacených o tři bonus tracky. Název alba se odvíjí od Bushidova alter ega. Hosté byli použiti jen ve dvou skladbách, pozvání přijali Kollegah, Farid Bang a Shindy. Cover je situován v klasicky jednoduchém stylu, kdy je autor s turbanem na hlavě zvýrazněn červenými odstíny v černém pozadí. Pokud nejsi ještě fanouškem německé scény a chtěl by sis rozšířit své obzory o tamní interprety, měl by si začít nejspíše u jejich hlavní osobnosti, jimž Bushido rozhodně je.

Tracklist:

01. Fotzen
02. Jeder meiner Freunde
03. Haifisch
04. Mitten in der Nacht
05. Crackdealer Sound
06. Sporttasche
07. Osama Flow
08. Gangsta Rap Kings feat. Kollegah & Farid Bang
09. Messerstecherei
10. Blei-Patronen
11. John Wayne
12. Tausend Gründe
13. Baseballschläger
14. AMG feat. Shindy
15. Nie ein Rapper II
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná