Brno pojí láska k německé scéně. Čí mixtape podpořili v úvodu Tafrob a Michajlov?

Moravská metropole se již dlouhá léta netají tím, že jí německá tvorba chutí. DJ Opia dokáže vyjmenovat pár interpretů, i když ho vzbudíš ve dvě ráno, DJ Chocolatic pak na mejdanech nejednou valil do posluchačů tamní hymny. Michajlov je na scéně poměrně novou tváří, ale svou náklonnost k německému rapu již několikrát naznačil. Tafrob tomu propadl možná jako první a na svém albu „Krásný ztráty“ si pozval i křehké pohlaví v podobě Kitty Kat z bývalého legendárního spolku Aggro Berlín. V posledním roce svou závislost reflektuje i DJ Busteraz ve čtvrtém pokračování mixtapového maratónu „Siesta“.

Desek vychází jako hub po dešti, ale kvalitní mixtape abys hledal dlouhé hodiny a narazil na něj ještě náhodou, když to ani nečekáš. Dj Busteraz se trefil kladivem na hlavičku mého hudebního trávícího traktu, proto jsem se rozhodl jeho dílo protáhnout i mezi vámi, čtenáři. Jeho práci je nutné ocenit i z důvodu, že v mapování tvorby našich západních sousedů je stále ještě novic.

„Německo sleduju až poslední rok, po deseti letech od Viva Hits, do té doby mě sral ten jazyk, najednou jsem k tomu čuchnul a našel v německé scéně přesně to, co od rapu čekám, a co v něm hledám. Překonal jsem tu jazykovou bariéru a totálně mě to pohltilo,“ prohlašuje autor čtvrtého dílu Siesty. O čem je vlastně scénář?

„Je to vždy o mém momentální vkusu, přitom navazují, odkazují, prolínají se, mají daný koncept. Tape je těžkej v tom, že musíš držet určitou linku, zvlášť, pokud tento speciálek zapadá do mého určitého konceptu,“ přiznává DJ Busteraz, který ve svém díle vsadil na tváře jako Sido, Ewa Schwesta, Fler, Kool Savas, Hanybal, Haftbefehl, Xatar či  Ali Bumaye. Při výběru vsadil na skladby, které vyšly v minulém roce, tudíž se jedná o čestvý pohled na tamní mapu rapu.

Zajímavostí je také fakt, že již zmiňovaný Tafrob a Michajlov podpořili tento projekt účastí v Intru, které v textu nabízí jejich lásku k našim západním sousedům. „Myslím, že vznikl svým způsobem originální track, takovej rap mixtape, kdy MC´s rapují určitou selekci jmen podle jejich vkusu, čímž se navzájem doplňujeme. Co nezmíní oni, je v tejpu a naopak," dodává Dj Busteraz.

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná