Britský přízvuk, šílená flow a francouzský původ?

Britské ostrovy jsou domovem nejen lokálního tvrdého žánru jménem Grime, ale i mnoha, mnoha kvalitních, klasických, hip hopových uskupení. To, že se Britové se svými sousedy za kanálem La Manche moc nemusí, je světově známym faktem. Co si však myslet o dvojici, která pochází z Francie, rapuje však anglicky a s bezchybným britským přízvukem? Nejlepší je si nemyslet nic a dát jim šanci. Vyplatí se to.

Chill Bump. Husina. Odvážné jméno. Pokud si tedy nejste jistí tím, že vaše hudba skutečně instantní husinu způsobuje. Dvojice emcee a producent, které funguje jako stabilní team, je vždy dobrým základem pro propracované skladby. Možnost tvorby beatů na míru a přizpůsobení se jeden druhému hraje důležitou roli. Pokud však chemie nefunguje, tohle schéma se stává velice těžkopádným. I proto se hodně emcees uchyluje k volbě více producentů. To však není případ dvojice z francouzského Tours. Bankal, producent a Miscellaneous, raper. Dvojice, které chemie funguje naprosto dokonale.

Pátý projekt v řadě, třetí za poslední 2 roky. První čtyři zářezy byly označeny jako EP. Titul alba si vysloužilo až Going Nowhere, které vyšlo v říjnu 2017. Čtrnáct stop je pestrou směsí lehkých egotripů/battle skladeb, reflexií svých neduhů a několika politicko-sociálních témat. Čím se však album vymyká standardu, na který jsme dnes zvyklý? Je to právě způsob fungování obou protagonistů. Miscellaneous je ten typ emceeho, který dokáže neustále měnit rytmiku a frázování a přizpůsobovat je beatu naprosto dokonale. Bankal však šije beaty, které jsou přímo stvořeny pro jeho partnera. A tak se k nám dostává album, kterého 48 minut nemá hluché místa. Nečekejte uřvané klubové bangers, trapové prvky nebo samples z 808mičky. Jedná se o velicé klasické pojetí hip hopu, vyšperkováno mnoha technickými flows, které Miscellaneous s přehledem sází. Hutná nádilka škrábanců do asfaltu potěší také. Chill Bump je originální dvojka, která si svým přístupem podmaní nejednoho člověka již při prvním poslechu.

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná