Bratislavští bratři a jejich requiem pro minulost míří na pulty

Před třemi lety se k nám dostala placka Introvert/Extrovert, kterou jsme sjížděli nějakou dobu a bavila větší část redakce. Úspěch mezi posluchači naznačují i desítky tisíc shlédnutí na youtube. Co se však dělo poslední tři roky je záhadou, protože po dvojici Dornkappel se jakoby slehla zem. Možná potřebovali klid? A možná jen pilovali své skills aby vytáhli na světlo světa své životní album?

První singl Život Mŕtvych napověděl, že půjde o velice osobní a hluboké album. Metko a Prorok se nebojí jít s kůží na trh, psát osobní texty a ventilovat své nejtemnější pocity. Proč se taky bát? Hudba je výrazovým prostředkem a autentický obsah by měl být jejím pevným základem. Prorok sám říká, že některé texty na albu Requiem jsou starší než deset let. Některé psal po dobu tří let a další dva roky nahrával. Všechno je o správných lidech a načasování, a tak si dnes můžeme pustit dvacetiminutovou live session, kde spolu se živou kapelu Dornkappel představí svůj nejnovější projekt.. A hudebníků se sešlo na albu nemálo - čtyři bubeníci, dva kytaristi, saxofón, harmonika nebo klavír. Na featech můžeme najít Moeho, Hafnera nebo celou škálu zpěvaček.O albu jako takovém Prorok říká: Jeho skutočná hodnota spočíva v tom, že v sebe spája dlhodobú prácu širokej skupiny ľudí so spoločnou víziou vytvoriť správny, originálny a poctivý album, ktorý nepodlieha rýchlo meniacim sa trendom. Je to album, ktorý sa nutne nesnaži reagovať na aktuálny stav, ktorý je pominuteľný, ale jednoducho chce rozpovedať príbeh človeka, ktorý pretrvá. Veríme, že výsledok hovorí sám za seba.

Uvidíme, jestli mu v naší recenzi dáme za pravdu. Vy si udělejte zatím názor sami prostředníctvím již zmiňované live session.

Tracklist:

01 Najskôr nastalo
02 Koniec osláv
03 Boli sme
04 Banda tupých hláv
05 Bez zábran
06 Ja muzikant
07 Môj DJ
08 Váš potlesk
09 Potom náhla facka a uvedomenie toho, ako žijeme
10 Život mŕtvych
11 Noc a ráno
12 Stále na trati
13 Furt
14 Prázdny kvartýr
15 Stop
16 Bolo čo bolo
 

Marty - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná