RUKAHORE_SHOP_BANNER

Bostonská Legenda znovu ožívá aneb kdo je po roce zpět?

Tak, o koho půjde? Ti, co tento rok šli na Hip Hop Kempu již na warm up natěšení již teď možná tuší. Ti, co odcházeli ten večer zklamaní, již jistě vědí. Nikdo jiný, než-li legendární EdO.G z Bostonu, který se na scéně pohybuje aktivně již 23 let. Jeho jedenácté album přináší řadu zajímavých produkcí a hostů - o většinu podkladů se postaral Pete Rock, ale nechybí ani Marco Polo či 9th Wonder, s tím, že zajímavou škálu tváří můžeme najít taky za mikrofonem.

V tracku Listen můžete slyšet dvojku G-Dot a Born, kterou mimochodem můžu taky jenom doporučit, pokud neznáte.Velké tracky taky tento album promovali, jak track Fight s Chuck D, ve kterém prší metafory a inteligence sílou monzunu, tak track 16’s ve kterém hostuje Guilty Simpson. Mě tato dvojka spolu skvělě ladí a co tobě?

V tracku Let da horns blow se představil legendární saxofonista a profesor hudby Walter Beasley, s beatem si poradil kdo jiný než Pete Rock a klasika je na světě. Z tracku line pohoda a vyrovnanost. Nejde nezmínit syrový boombap v trackách 2 Turntables and a mic a Neva die. Album je velice klasický poslech, který vyšel pod novým lablem 5thand Union, který založil Edo a Jamieson Grillo.

A závěrem mě nejde než nezopakovat, že je veliká škoda, že nás EdO.G svou návštěvou tento rok nepoctil. Ale nezoufejte a zaposlouchejte se do tohoto funkčního veterána, jež narozdíl od řady vrstevníků stále drží krok i se současnou hladovou generací.

Marty

Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná