Berlín může být letos hrdý i na dalšího zástupce tamní scény

Rodák z Berlína přichází v těchto dnech u našich západních sousedů s novou deskou nesoucí název „Geboren Um Zu Sterben“. Jeho album z loňského roku „Alles kommt zurück“ sklidilo v Německu nebývalý úspěch a neztratí se ani na filmovém plátně, neboť svůj velký debut si odbyl před třemi lety ve snímku „Blutzbrüdaz“. Co nám může nabídnout Alpa Gun v už tak silně aktivním roku německé scény?

Na prvopočátku jeho hudebního bytí byla partička přátel nazývaná AK (Außer Kontrolle), jenže vzájemné rozpory vedly nakonec k rozpadu. Poté se Alpa Gun často objevoval na projektech členů legendárního německého labelu Aggro Berlín. V sólové podobě se objevil na samplem Aggro 5 s trackem Alpa für Westberlin

Své první album publiku nabídl v roce 2007 a letos se dočkalo i v pořadí páté desky Geboren Um zu Sterben. S tureckými kořeny se Alpha Gun staví po bok svým kolegům, který z velké části tvoří elitu německého rapu. Pod lebelem Major Movez nám byl servírován 29. srpna lahodný chod složený z 18 ingrediencí, kde nechybí kvalitní hudební produkce, ale i vtipnost textů, která je autorovi tak blízká. V Německu bylo album přijato velice vlídně a je označováno jako jeho nejlepší dílo. Alpa Gun má už dávno po třicítce, a proto může už vyprávět o svém životě lépe, než mnoho jeho mladších kolegů. Prezentuje se jako velice vyzrálý umělec, který staví na promyšlených skladbách, které mají silnou, ale zároveň i vtipnou výpovědní hodnotu. 

Tracklist:

1.  Intro
2.  Nie verstanden
3.  Alper Abi
4.  Neu Beginn
5.  Es war nicht immer so
6.  Geboren um zu Sterben
7.  Nicht zu spät feat. Mehrzad Marashi
8.  Ich und meine Glatze
9.  Für dich Vater
10.  Wer bist du lan
11.  Macho Türke feat. Mustafa Alin
12.  Geht dich nichts an
13.  Vorbei
14.  Schlampe feat. Isi
15.   Hab Geuld feat. Yasha
16.   Lass ma feat. Du Maroc & Kurdo
17.   Aufstand feat. Nate57
18.   Outro
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná