Azad se vydává novým směrem. Jak dopadla razantní změna v jeho repertoáru?

Máme rok 2017 a je jisté, že třiačtyřicetiletý Azad se už netočí na hlavě na ulicích Berlína. Dnes již legendární zástupce tamní scény má zkušeností na rozdávání a během života nasbíral poznatky, které by daly na několik knih. Letos dostal pocit, že je něco třeba změnit i po hudební stránce, proto se rozhodl po úspěšném pokračování titulu „Leben“ vydat trochu jiným směrem.

Rodák z Teheránu se těší v Německu velké popularitě a má věrnou komunitu fanoušků, které nerozhází ani nový produkt „NXTLVL“ (Next Level). Přestože pohrdá mladými tvářemi, kterým dle svých slov příliš nevěří jejich pózy, inspiroval se na další desce novými prvky a pokusil se vytvořit koncept, který by měl zaujmout nejen nový trh, ale i udržet ten stávající. 

Výsledkem je šestnáct stop, na kterých lze naleznout zvučná jména německé scény. Účast přijal nejen nekorunovaný král Kool Savas, ale také Gruz, Calo, Bonez MC či RAF Camora. „NXTLVL“ se dočkal vydání 21. července pod hlavičkou stáje Bozz Music. Pro fanoušky je připravena i limitovaná edice, která obsahuje bonusové EP.

Na osmé sólovce Azad experimentuje a poukazuje na své dovednosti. Je to pouhých osmnáct měsíců, co se ohlásil scéně svým comebackem, ale pozici má opět neotřesitelnou. V textech nezapomíná na komunitu, která ho téměř dvacet let obklopuje a vzpomíná na dobré i zlé. Jedná se tedy svým způsobem o textové pokračování příběhu v novém hávu. V Německu se samozřejmě vytvořily dva tábory, které se přou, zda se jedná o milník v dobrém slova smyslu. 

Tracklist:

01. Nach vorn feat. Calo
02. In der Hood
03. Gebe mein Leben feat. Animus & Gosby
04. No Limit
05. Loco feat. Skarra Mucci
06. Eigener Bozz feat. Bonez MC & RAF Camora
07. Connor McGregor feat. Calo
08. Wolfsblut
09. Heisenberg
10. 439 in dein Hirn feat. Jeyz
11. Sin City feat. Gzuz & Calo
12. MIDL
13. Für deine Augen feat. Manuellsen
14. DSSAM
15. ¥€$
16. Endgegner feat. Kool Savas 
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná