Azad má co říct i po čtyřicítce. Jak dopadlo pokračování Leben?

Narodil se na předměstí Teheránu a stal se německým patriotem gangsta rapu. Asi nebylo lehké usínat v diktátorském režimu Iránu u svíčky v nejistotě, co bude s jeho rodinou dalšího dne. Útěk do Evropy zaslíbené se vydařil na výbornou, neboť celé Německo již moc dobře ví, kdo je Azad a co za myšlenky a názory sděluje mladé generaci naslouchající agresi. Po letech v tichosti se sice na každém rohu místo nového fetu tázalo datum pokračování kultovní desky „Leben“, ale Azad stále mlčel. Až jednou došla mu prý trpělivost s pozorováním mladých blbců, kteří chtěli ovládnout scénu, že ve svých dvaačtyřiceti letech přichází konečně s novou dlouhohrajkou, která otřese nejen Budovou Říšského sněmu v Berlíně.

Německé hranice překročil ještě jako dítě, již v roce 1984 se na berlínských náměstích točil na hlavě a zastupoval tamní breakdance scénu. K rapu ještě dlouhá cesta, ale přestupovou stanicí bylo Graffiti, kvůli kterému byl nejedné noci naháněn policií. Následovalo první koketování s beatboxem a tvorbou beatů, které vyústilo až k tomu, kdy vzal prvně majk do ruky. Nelze mu upřít kreativitu a náklonnost ke všem elementům, kterou chová dodnes, i když právě mluvené slovo nakonec nad ostatními zvítězilo. Byla to právě deska "Leben", která ho v roce 2001 katapultovala na Olymp německé scény a dala mu na hlavu korunu a do ruky žezlo.

Zlatá léta pominula a scénu zaplavila další silná jména, která se hlásila o přízeň publika. Azad vycítil, že není třeba tlačit na pilu a sedm let mlčel. „Assassin“ však již ve skrytu duše tušil, že nebude deskou poslední a proto se můžeme radovat. Azad se vrací na scénu 15. ledna a již název značí, že se jedná o druhou etapu jeho kariéry. „Leben 2“ obsahuje 16 skladeb obohacených o bonusové EP. Mezi hosty se vám vybaví MoTrip, Xavier Naidoo, Blut & Kasse a další. Vydáno pod jeho vlastním labelem Bozz Music navázáno bylo tam, kde to před časem utichlo. Na vrcholu. Celá deska je tamními kritiky hodnocena velice pozitivně a pěst ze severozápadu udeřila tvrdě na svůj cíl. Německem se ozývají hlasy o návratu k tradičním hodnotám a síle. Jestli hledáš desku, která byla nahraná na detektoru lži, zkus právě „Leben2“.

Tracklist:

01. Intro 
02. Dreh ab 
03. T-Rex 
04. Brenn 
05. RAP feat. MoTrip 
06. 187 feat. Gzuz & Bonez
07. Werte feat. Jeyz
08. Blind feat. Blut & Kasse
09. Narben & Tränen 
10. Phoenix II 
11. Veritas (Skit) 
12. Nicht wie ihr 
13. Kaiserrap
14. Manifest 
15. Weltbild feat. Schatten & Helden
16. Who the Bozz? 
17. Zu Baba (Bonus Track) 
18. Spitbull (Bonus Track) 
19. Das is a (Bonus Track)
20. Liebe & Hass feat. Xavier Naidoo (Bonus Track)
21. Somehow (Bonus Track) 
 

Austy - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná