UPDATED: Atmosphere vylovili rybářské blues

Jen málokteré rapové duo vydrželo pohromadě tak dlouho jako dvojice Slug a Ant z Atmosphere. Kapela, jenž před nějakou dobou oslavila dvacet let existence, vydává po předloňské desce Southsiders album Fishing Blues, které je zase trochu jiné než předchozí a přitom při jeho poslechu o správnosti adresy Minneapolis, Minnesota nepochybujete.

 
Název Fishing Blues (př. rybářské blues) by mohl být sám o sobě adeptem na nejstřelenější podtitul roku. Jméno alba mělo být původně jiné, podle serveru hiphopdx.com však o změně názvu rozhodl moment, kdy Slug s Antem viděli loď s nápisem Fishing Blues a věděli, že musí desku přejmenovat. „Všechny skladby jsou o rybaření a nemyslím tím samozřejmě rybaření jako takový, ale spíš snahu něco najít: rybaření kvůli uznání, rybaření kvůli potvrzením, jídlu, lásce, penězům nebo čemukoli," řekl Slug pro hiphopdx.com.
 
V průběhu posledních dvou let vydali Atmosphere řadu singlů, Fishing Blues ovšem pracuje se zbrusunovým materiálem. Sedmé studiové album Atmosphere počítalo s účastí hostů jako Aesop Rock, The Grouch ale především pak dvojicí MF Doom a Kool Keith, jež si v tracklistu urvali zatraceně kvalitní sousto z pecky When Lights Go Out, o níž jsme psali před několika dny.
 
 
Slug pro hiphopdx.com také přiblížil svůj boj s tématy na novém albu: „Dělám hudbu, která se zrodila z neustálý snahy o vzepření a stejně jako někteří moji současníci, jsme i my některý z těhle úsilí překonali. Obzvlášť to finanční, protože jsme schopní tenhle typ hudby prodat. Takže z toho pak plyne, že chcete psát o sebepřekonání, nemůžete. Nebudu psát, jak se snažím zaplatit svý účty za telefon, když je můj účet zaplacenej. Proto se snažím zaznamenat vždycky to, čím zrovna procházím. A našel jsem místa, vůči nimž se pořád nedokážu vzepřít a zaměřil jsem se na ně..."
 
Album Atmosphere - Fishing Blues vychází 12. srpna tradičně pod labelem Rhymesayers formou CD, digitálního releasu a vinylu s fešným merchem.
 
UPDATE: Slug s Antem se rozhodli vzít fanoušky na ryby. Album si nyní můžete poslechnout prostřednictvím přehrávače.
 
 
 
Zdroje: hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná