AMO posílají šťavnaté EP "Analog Architekt" ve spolupráci s živou kapelou

Stále populárnější trend souznění pouliční poezie s živou kapelou začíná tvořit zajímavé konkurenční prostředí. Synonymem akustického zvuku už není v našem žánru jen Champion Sound. AMO si v tomto smyslu ukrojili pořádný kus koláče, protože jejich právě vycházející EP "Analog Architekt" vzniklo ve spolupráci s živým bandem od prvního do posledního tónu.

Sami autoři označují jejich nový release ze to nejkvalitnější, co Moe s Opakem za poslední roky vydali. U stoprocentně živého zvuku bez pomoci počítače, který autoři slibují, je na první poslech těžké uvěřit, že vznikl bez výraznější postprodukce. „Kapela nahrála skladby na jedenkrát. Takhle momentálně hrajeme. A chtěli jsme živou nahrávku, která to autenticky a pravdivě zachytí," popisuje Moe unika nového přístupu. 
 
Dodejme, že autoři sice nahrávali na jeden zátah, ale na přípravu si nechali bezmála rok. Nové EP vzniklo přímo v režii kapely, s dalšími hosty ale nepočítejte. AMO kladou důraz na analogový zvuk, jehož alchymii si vzal na starosti zvukový inženýr Martin Čem. Hudební podkresy se zastoupením kláves, flétny či basové kytary mě rychle přesvědčili, že "Analog Architekt" si přímo říká o vinylové zpracování.
 
Nové EP obsahuje šest skladeb, které vychází jako digitální release v režii Ty Nikdy Records. Spolupráci se slovenskými protějšky si pochvaluje i sám šéf zlínského labelu Idea: „AMO sleduju a respektuju několik let, zavolal mi Moe, překvapilo mě to, ale neváhal jsem. Nerozšiřujeme label o další umělce, ale hrdě pomáháme dalšímu super releasu k lidem po naší ose."
 
Celé EP "Analog Architekt" včetně videoklipu k titulní skladbě můžete také otestovat na YouTube kanálu kapely.
 
Rap / text: Marek “Moe” Novák, Milan “Opak” Janáči
Bicí: Gábor Tokár
Basová kytara: Jozef Madola
Klávesy: Martin Štefánik
Flétna, Saxofon, EVI: Marian Jaslovský
Produced by AMO & BAND
Executive Producer: Marek “Moe” Novák
 
 
 
 

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná