RUKAHORE_SHOP_BANNER

Zklamalo vás poslední LP Wu Tang Clanu? Killah Priest a 4th Disciple by to mohli napravit

Když měl na konci září vystoupení v pražské Lucerně Ghostface Killah, shodl jsem se se zbytkem redakce na tom, že největšímu zabijákovi klanu ukradl show sekundující Killah Priest. Podobný dojem mám i po releasu Priestova nového projektu s 4th Discipleem ve srovnání s letošní deskou The Saga Continues z úst Wu-Tang Clanu. Zatímco instrumentálně mě víc bavil klan, nemůžu se zbavit dojmu, že Killah Priest na novém albu Don't Sit On the Speakers (Vol. 1) zabíjí víc.

 
Kdo měl od Wu-Tangu nejraději oduševnělejší texty typu B.I.B.L.E. (Basic Instructions Before Leaving Earth) z Geniusovy desky Liquid Swords, nejspíš si pak za Killah Priestem chodil pro novou munici. Priest vnáší do tvorby klanu duchovnější témata, a přestože do něj tak úplně nepatří, rozhodně se neřadí mezi jeho dalšími tvářemi mezi změkčilce. Se spoluzakladatelem Killarmy, 4th Discipleem, patřil vždy k těm, jež v rámci Wu-Tang Clan affiliates sázeli na stůl adekvátní kvalitu.
 
Tahle dvojice nyní vydává první díl svého nového alba Don't Sit On the Speakers (Vol. 1). Projekt podořili i někteří členové hlavního Wu-kmenu. Konkrétně se na desce mihli Raekwon, Ghostface Killah a Cappadonna, jež jsou zároveň jedinými hosty. Otázku, kdy se dočkáme dalšího pokračování, zatím nikdo nezodpověděl.
 
Patnáct čerstvých nahrávek se vyznačuje neobvykle vysokým tempem a zvukem věrným klanovým tradicím. Snoubí se v nich rychlá verbální kadence s přirozenou tvrdostí Priestovy hlasové výbavy. Možná je to právě vysoké bpm, co mě nutí u Don't Sit On the Speakers (Vol. 1) kývat hlavou tak nějak víc, než tomu bylo v případě posledního alba Wu Tang Clanu.
 
LP The Saga Continues, ač nebylo špatné a z velké části hudebně navazovalo na postupy, jež si klan osvojil v průběhu své ohromující existence, stálo hlavně na Method Manovi a energie slok se tak nějak vytrácela se zjevnou nesoudržností tváří Wu Tangu. Například GZA má na desce jen jednu sloku a U-God chybí úplně. Skalní a na pospolitost členů klanu často hákliví fans mohli cítit při poslechu desky rozčarování, přestože jde jinak o dobré album. Společná deska Killah Priesta a 4th Disciplea by tak mohla být náplast hlavně pro ty, kteří to mají rádi tvrdší, rychlejší a špinavější.
 
Album Killah Priest & 4th Disciple - Don't Sit On the Speakers (Vol. 1) právě vychází. V přehrávači pod článkem si můžete poslechnout ukázky, a když zavítáte na stránky Apple Music, čeká vás k poslechu celé album. Killah Priest vás mimochodem prosí o zpětnou vazbu, kterou mu můžete psát na jeho twitter, pakliže se v jeho tvorbě a diskografii alespoň trochu vyznáte.
 
 
Zdroje: hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná