Yasiin Bey se hlásí z Afriky s novou hudbou

Možná jste to zaregistrovali, možná ne. V lednu Mos Def volal Kanyemu a v 11minutovém vzkazu oznámil, že vstupuje do hudebního i hereckého důchodu, i když poslední film natočil v roce 2013. Rozloučení má přijít během letoška ve formě posledního alba.

Ale možná se to ještě zkomplikuje. On totiž Mos Def, nebo Yasiin Bey, chcete-li, volal z Jihoafrické republiky, kde mu v té době, v lednu, nařídili zemi opustit. Pobýval tam totiž s rodinou od roku 2013 na turistické vízum, kterému logicky vypršela platnost, takže podle vlády ilegálně. Potom podle všeho chtěl ze země odletět, ale byl zadržen, protože se prokázal neplatným pasem. Přesněji řečeno takovým, který nevydává stát, jehož občanství nositel má, ale nezávislá společnost. Je i možné, že v pase měl jiné jméno, než pod jakým se podepisuje nyní - nevýhoda změny jména. Podle Yasiina a jeho zástupců tenhle pas v JAR normálně berou jako platný, takže teď je čeká soudní slyšení a podobně nepříjemnosti. Všechno to popisuje v onom hovoru, který si můžete poslechnout níže. Část z toho Yasiin i zarapoval.

Teď už k něčemu příjemnějšímu, tedy k nové hudbě. Jde o dva tracky - Dec. 99th – N.A.W. a Dec. 99th – Tall Sleeves. Že by Dec. 99th byl název onoho alba? Nebo jen další pseudonym? Zatím nevíme. Oba tracky spojuje pár věcí. Jednak to, že je produkoval Ferrari Shepard, jinak spíše novinář, a taky silný vliv elektronické hudby. Ale zatímco do hutné basové linky v Tall Sleeves rapuje, beat mimochodem jako by vypadl z The Life of Pablo, v N.A.W. má spíše zpívavou náladu.RingMan - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná