Verbal Kent hovoří na novém albu o své drahé polovičce. A tentokrát to není jen jeho žena

Byli jste na HH Kempu 2017 zkontrolovat show Verbal Kenta z Ugly Heroes? Ne? No, ona jeho show nebyla v rámci festivalu zrovna z nejvyhledávanějších. Kdo ale na vystoupení Verbal Kenta se spanělsko-německým producentem Superiorem dorazil, nebyl ošizen o skvělou energii. Ostatním zbývá k poslechu jen jejich společné album Half My Life.

 
Verbal Kent patří se svými texty, plnými suchého humoru a každodenní rutiny, k jistotám chicagského undergroundu. V posledním roce se vzdálil svým parťákům z Ugly Heroes a pracoval se španělsko-německým producentem Superiorem na albu Half My Life. Desce předcházel líbezný singl The Little Things, jenž napsal Verbal pro svoji manželku.
 
Ač téma prvního tracku a podtitul alba vede posluchače k myšlence, že Dan Weiss věnoval celé nové album své drahé polovičce, není tomu tak. Název Half My Life odkazuje na roli hip hopu v životě chicagského devětatřicátníka. „Half My Life poukazuje na všechen ten čas, kterej v tom jedu. Začal jsem psát rýmy v osmnácti, devatenácti a nikdy jsem nerekapituloval. Vždycky jsem si připadal při zemi, co se týkalo mých očekávání. Sláva a štěstí pro mně nikdy nebyly ten faktor," říká Kent k novému releasu v tiskovém prohlášení.
 
Verbal si vždy ve svých textech potrpěl na autenticitu, rekapitulační rozměr jim ale dodává nový nádech, protože některé věci ze života člena Ugly Heroes  budou skalním fans známé. Například skladby Classic Shit či For the Love jsou striktně biografické. Teda, alespoň se tím honosí tisková zpráva. Svými slokami na album přispěli také Vic Spencer, Sonnyjim, Recognize Ali a Lance Ambu.
 
Verbal si vybral pro svou první bilanční desku slušivou hudební paletu, kterou kompletně řídil výše zmíněný Superior. Jeho největší kvalita spočívá v celistvém propojení nejrůznějších rockových, soulových a psychedelických samplů, pokud mu odpustíte, že jeho zvuk prostě není současný. Dodnes existuje celá řada producentů, jenž staví své kariéry na samplovaných instrumentálech. Jen ty největší legendy ale dokáží vypracovat hudebně soudržný a celistvý zvuk, v němž je patrný specifický rukopis autora. Deska Half My Life je jedním z těhle případů, byť španělsko-německý Superior na ostruhy génia zatím čeká.
 
Album Verbal Kent & Superior - Half My Life si můžete poslechnout v přehrávači pod článkem. Doporučuju neminout.
 
 
Zdroje: bandcamp.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná