Tři oříšky nejen pro Popelku aneb kvalitní materiál zdarma

Hudebních výtvorů s přívlastkem "kvalítní" je na internetu mnoho. V tomto článku jsem se zaměřil na hudbu, kterou vytvořil francouzský beatmaker Terem, rapper Melodiq z Pittsburghu nebo label Free-Crates, který sdružuje spoustu skvělých producentů hlavně z Ruska. Beatmaker Terem vyslal nedávno do světa kompilaci skladeb, které vytvořil v letech 2007-2011. Za tu dobu produkoval věci pro lidi jako Mr. Brady, LMNO, Kohndo, Melodiq, Breaile, Sene nebo Just Brea. Některým dokonce produkoval celá alba. Balzám na uši.
Melodiq pro změnu vytvořil svěží selekci nevydaných skladeb, hostovaček a remixů nazvanou "Summer Fun Pack". Ta se opravdu nese v klidné, uvolněné letní náladě. Svěží soulful skladby nikoho, narozdíl od opravdového aktuálního stavu počasí, neurazí. Melodiq se také nechal slyšet, že připravuje nové album.
Posledním bonbónkem je label Free-Crates, který zaštiťuje převážně ruskou produkci. Jména jako Funky Drummer, Rbe, Capella či samotný otec labelu Dj Bloodbeats Vám asi nic neřeknou, ale já hodnotím jejich produkce jako světové. V zákulisí si vrabci šeptají o tom, že někteří z nich nyní vytváří produkce pro několik významných jmen americké undergroundové scény. Parta těchto lidí čas od času vytvoří cd kompilaci na pokračování s názvem "Instrumental Boutique", kterou bych přirovnal k české kompilaci "Whimsy Beats". Závěrem musím vypíchnout jednolitou, ale přesto pestrou grafiku, kterou má na svědomí malíř Fil Dunsky. Dlouho jsem neviděl něco tak originálního. Download: free-crates.com

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná