Timbaland se stále považuje za krále. Po právu?

Kariéra producenta z Virginie se dá jasně rozdělit v určitém bodě. Tím je období mezi dvěma díly jeho sólových desek Shock Value. Jak jsem k tomuto došel? Tou dobou přerušil spolupráci se svým žákem a později kolegou, když se Danja rozhodl jít vlastní cestou. Nemusíte souhlasit, ale po roce 2008 je prostě slyšet změna v Timbalandově produkci.

A přestože od té doby zažil několik světlých momentů (dvojalbum s Justinem Timberlakem, mentorování Tink, práce na Magna Carta Holy Grail), už nikdy znovu nedosáhl té úrovně, na které se nacházel kolem roku 2006, kdy patřil mezi největší hudební producenty a kdykoliv jste zapli rádio, byla velká pravděpodobnost, že uslyšíte právě Timba.

Posledních asi pět let se navíc stále snaží znovu nakopnout svou sólovou kariéru jakožto interpret. Nejdříve chtěl pokračovat se třetím Shock Value, ale pak se rozhodl, že je čas začít znovu, takže název změnil na Rebirth. U toho moc dlouho nevydržel a dlouhou dobu se čekalo na album s názvem Textbook Timbo. Finální název je, prozatím, Opera Noir a až album vyjde, tak prý nemáme čekat tunu hostů. Jen V. Bozeman, se kterou nahrál singl Smile, a Cee-Lo Greena, takže žádný Jay-Z, Drake nebo Pharrell.

A jak je Timbaland nerozhodný s názvem alba, tak stejný nešvar jej trápí po hudební stránce na novince King Stays King. Neví totiž, jestli být věřný svému zvuku, nebo se svézt na současné trapové vlně, na kterou naskočil ve spoluprácích s Migos, Young Thugem, Rich Homie Quanem nebo 2 Chainzem. Jistější je samozřejmě v tom prvním, ale v téhle poloze je na mixtapu méně, než by bylo žádané. Úvodní Get No Betta je fajn, stejně jako Tables s Tink. Sedmnáct stop dlouhý projekt bohužel nezachrání ani přítomnost Aaliyah. Podle zvuku je Shakin' originální nevydaná nahrávka a nepůvodní je jen hostující Strado. Kéž by se Timbaland držel více v téhle linii a v té, kterou prezentoval na albu, které před týdnem vydal Pusha T.

Když už jsem jej na začátku zmínil, bylo by vhodné zmínit, co dělá Danja. Ten nedávno vydal svůj první projekt. Jedná se o instrumentální EP Premonitions. Pokud vám chybí Timbalandův ikonický styl, tak zde byste mohli najít vhodnou alternativu. Je k poslechu i ke stažení zdarma, takže přijdete maximálně o svůj čas. Ale pokud máte rádi elektronikou nasáklé hutné beaty, tak se budete bavit něco málo přes půl hodiny. Třeba si tím spravíte chuť. Jestli chcete rovnou stahovat, zamiřte sem.RingMan - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná