Sebevražedný oddíl si přivolal na pomoc Actiona Bronsona, Rick Rosse i Marka Ronsona

Na začátku srpna mohli diváci zavítat na premiéru snímku Suicide Squad, jenž tuzemská kina uvádí pod názvem Sebevražedný oddíl. Filmový počin inspirovaný předlohou z dílen studia DC Comics vsadil na nabušený soundtrack stejně jako na atraktivní hereckou sestavu. Zatímco ve filmu si zahráli například Will Smith nebo Jared Leto, soundtrack podpořila celá plejáda rapových bohů jako Action Bronson, Eminem, Rick Ross nebo Lil Wayne.

 
Komiksově laděný snímek o partičce superhrdinů, které pověří vláda speciálním úkolem, by nebyl pro rapového posluchače tak zajímavý, kdyby se jeho soundtrack nesestavoval z jmen, jež by měla znát většina posluchačů z podzemní i mainstreamové sféry. Ano, je to sice "jen" kulisa pro Deadshota v podání Willa Smithe a jeho partu, na druhou stranu pamatujeme hity, které za svůj vznik vděčí právě filmové předloze.
 
Jedním z těchto případů je i singl Standing In The Rain, na nemž spolupracovala trojice Mark Ronson, Dan Auerbach z The Black Keys a Action Bronson. Titulní song Heathens od Twenty One Pilots zahraniční rapová média pochopitelně minul. O Standing In The Rain se však psalo ještě dříve, než byla nahrávka v den premiéry zveřejněna a na internet se dostalo ještě předtím několik nedokončených rádiových ripů. 
 
 
Při poslechu skladby je zájem rapových fans na místě. Z hlediska Bronsonovy tvorby je novinka ještě o stupeň monumentálnější než loňská "špička ledovce" aka singl Easy-Rider z alba Mr. Wonderful. Přidanu hodnotu tvoří zaslouženě geniální vokál Dana Auerbacha.
 
Nad soundtrackem se však sešli také Skrillex s Rick Rossem, jež společně natočili kousek Purple Lamborghini. V tracklistu figurují dále jména Wiz Khalifa, Lil Wayne, Ty Dolla $ign a Logic, kteří se potkali nad skladbou Sucker For Pain. Nestárnoucí hitovku Withnout Me dodal Eminem a ve vedlejším kupé sedí jeho někdejší femme fatale Skylar Grey s písní Wreak Havoc. Z dalších umělců jsou pod soundtrackem podepsáni Kevin Gates, Grimes, War nebo Panic! At The Disco.
 
 
Úvodní odstavec o hitech vděčících za svůj úspěch filmové předloze nebyl jen řádkem do prázdna. Vzhledem k tomu, že se soundtrack v zahraničí zatím setkává s lepším hodnocením než samotný film (například prostřednictvím Rotten Tomatoes obdržel pouhých 27 %), není vyloučeno, že se minimálně režisér David Ayer bude před investory ohánět úspěchy spíš těch rapových než komiksově-filmových hrdinů. Naproti tomu csfd.cz hodnotí film důstojnými 75 %. Nejlépe tedy zvolí asi ten, kdo se vypraví přímo do kina.
 
Soundtrack k filmu Suicide Squad najdete k zakoupení na iTunes.
 
Tracklist:
1. Purple Lamborghini – Skrillex & Rick Ross
2. Sucker For Pain – Lil’ Wayne, Wiz Khalifa & Imagine Dragons (with Logic, Ty Dolla $ign & X Ambassadors)
3. Heathens – twenty one pilots
4. Standing In The Rain – Action Bronson & Dan Auerbach (of The Black Keys) (feat. Mark Ronson)
5. Gangsta – Kehlani
6. Know Better – Kevin Gates
7. You Don’t Own Me – Grace (feat. G-Eazy)
8. Without Me – Eminem
9. Wreak Havoc – Skylar Grey
10. Medieval Warfare – Grimes
11. Bohemian Rhapsody – Panic! At The Disco
12. Slippin’ Into Darkness – War
13. Fortunate Son – Creedence Clearwater Revival
14. I Started a Joke – ConfidentialMX (feat. Becky Hanson)
 
Zdroje: hiphopdx.com, tisková zpráva

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná