Rosy opět vsází na storytelling s příběhem o touze po životě v luxusu

Řadu příběhů na základech skutečných událostí si v hlavě nosí každý z nás. Některé nepatří světu na odiv, jiné by měly znít jako varovný signál. Ne každý ale umí příběhy podat, proto si ani spousta interpretů na storytelling netroufá. Rosy, nejvýraznější zástupce slovenského East Side rapu, na tuto kartu vsází však už poněkolikáté.

V posledních dnech zveřejnil nový audiosingl Ruža. V tom do Kikovy samplovačky zaznívá příběh o lásce k luxusu, která zvadla jako ruža. Touha po materiálně zabezpečeném žití vede hlavně lidi z chudších poměrů často na okraj nejenom zákona, ale i vlastní existence. Storka s hlavní postavou v podobě mladé dívky, pro niž byla sociální měřítka více než city a sympatie, tak není bohužel v dnešní společnosti vzácným tématem.

Reprezentant východoslovenských Michaloviec si s tímto společenským námětem umně vyhrál. Z tracku jde cítit znalost zničených lidských osudů a blízkost životu na sídlištích, kde mizí střední vrstva. Rosy podal komplexní příběh, v němž se přehnaný chtíč obrátil v nic.

Singl Ruža je pátou střelou z chystaného alba Ril Lajf, které původně autor plánoval vydat v zimě minulého roku. Práce na desce se ale protáhly, budoucnost projektu zůstává otazníkem. Rosyho tvorbu budeme proto i nadále monitorovat.

Aby nedošlo k námitkám na genderovou nevyváženost v tématech písní, připomeňme si starší videoklip na skladbu Chlapec co na picu dopadol, kterou na sebe Rosy v roce 2011 více upozornil.

AG

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná