RUKAHORE_SHOP_BANNER

Produkcí dalšího alba Bishopa Nehrua byl pověřen opět MF Doom. Čekání zkracuje nový mixtape

Kdo viděl devadesátkový film Juice, nemohl si neoblíbit (a posléze musel dost nenávidět) postavu Bishopa, jehož ve snímku ztvárnil Tupac Shakur. Právě touhle postavou se inspiroval Markel Scott, když skládal dohromady svojí přezdívku Bishop Nehru. A odkud pochází příjmení? To převzal jednadvacetiletý Newyorčan od indického premiéra Jawaharlala Nehrua, jenž měl blízko ke Mahátmaovi Gándhímu.

 
Bishop Nehru oslavil před nedávnem teprve jednadvacet let, má zaděláno na skvělou kariéru. Své první album Nehruvia vydal v roce 2013 a od té doby stihl řadu dalších releasů, včetně kolaborací s některými undergroundovými legendami. Jeho špinavá a zároveň hravá sebeprezentace v minulosti oslivila MF Dooma či 9th Wondera.
 
S Dizzym Wrightem a 9th Wonderem vydal v roce 2014 EP Brilliant Youth. Jeho zatím nejvýraznějším releasem bylo ale LP NehruvianDoom z téhož roku, na němž makal s MF Doomem. Úspěch projektu se postaral o to, že se v roce 2018 dočkáme z rukou newyorského skauta dalšího projektu s výkonnou produkcí maskované legendy. 
 
Ještě předtím ale posílá Bishop Nehru vedlejšák v podobě mixtapu The Emperor’s New Groove, jehož název se inspiroval u Disneyho animovaného filmu z roku 2000. Patnáctku skladeb si produkoval Bishop z velké části sám a za mikrofonem se obešel bez hostů. Coby producers se ale přidali také ALLTHESEFINGERS, TheShellGod, Alexxx nebo Jay808.
 
„Měl jsem tenhle koncept v hlavě od roku 2014. Děkuju vám všem za to, že mi dáváte vědět, jak moc chcete novou muziku a jak moc vám ta dosavadní pomohla ve vašich životech, miluju vás všechny víc, než si umíte představil," cituje Bishopovo prohlášení k nové nahrávce magazín 2dopeboyz.com.
 
Mixtape Bishop Nehru - The Emperor’s New Groove poslouchejte pod článkem a berte ho jak přípravu na něco většího. S MF Doomem to napoprvé vyšlo. Vyjde to i podruhé?
 
 
Zdroje: 2dopeboyz.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná