RUKAHORE_SHOP_BANNER

Pen Pals zahnízdili až u britského labelu. Jejich nahrávky ale brooklynské kořeny nezapřou

Je jen málo těch, kteří by v roce 2015 začínali svou kariéru na boombapových rýmech a špinavém rýmování. Jednou z mála adres, které ještě rodí nové talenty libující si ve zvuku z dob minulých, je starý dobrý Brooklyn. Například v loňském roce jste měli možnost se prostřednictvím našeho magazínu seznámit s nezávislým trueschoolovým producentem ChanHaynsem. Trio Squires, Rapswell a Cynic the Apache sice pořádně zahnízdili až na britské adrese Chopped Herring Records, jejich postupy ale zásadní newyorskou čtvrť nezapřou.

Producent Squires a dvojice MCs Rapswell a Cynic the Apache působí coby Pen Pals na východním pobřeží teprve od roku 2015, rsp. sem datují svůj první release Pen Pals. Ten se držel snad všech atributů, jež jsme zvyklí povětšinou připisovat deskám z devadesátkové zlaté éry - špinavá boombapová produkce, civilní flow, minimalistický cover a vinylová platforma.
 
Pro Pen Pals je to, co bychom dnes nazvali oldschoolem, denním chlebem. Sami ponejvíce přiznávají inspiraci interprety jako The Doppelgangaz,  Ad-Rock, Edan, Slick Rick či Action Bronson. V roce 2015 se také spojili s britským labelem Chopped Herring Records, jenž jim pomohl rozpohybovat práce na výše zmíněném LP Pen Pals.
 
V následujícím roce se brooklynské trio spojilo s Jazz Spastiks a dali dohromady tvůrčí těleso Slipmat Bros. Výsledkem téhle fúze bylo podzimní LP Made For The Underground, kde se zvuk zlaté éry projevil ještě výrazněji. Ještě větší důležitost zde mělo zařazení prvků dalších žánrů, zejména jazzu a funku. Celé album najdete k poslechu níže. Cynic The Apache navíc v roce 2017 přispěchal ještě s krátkometrážním projektem Get The Gringo 2, kterému také doporučujeme věnovat pozornost.
 
 
Rapswell a Cynic the Apache v textech nepostrádají nezbytnou dávku smyslu pro humor. Už v popisku kapely na sociálních sití se posluchač dozví, že Pen Pals jsou tu kvůli lízání p*ček, nakopávání zadků, pečení cukrovinek s vašimi babičkami, s plánem pokládat jen ten nejfajnovější materiál.
 
K deskám Pen Pals a Made for the Underground nyní přibyl nový singl Trip to Peru. O skvělou produkci skladby se tentokrát nestará dvorní producent Squires, ale Lars Viola. Pakliže nezávislé tvorbě s esencí z dob minulých říkáte bez odmlouvání "Ano", doporučujeme si tuhle newyorskou trojici hlídat.
 
 
Zdroje: discogs.com, soundcloud.com, bandcamp.com, pen pals official fb page

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná