Nejen do dob INI se s novým instrumentálním albem vrací Pete Rock

Vždy poctivě devadesátkový Pete Rock se vrací s novými instrumentály. Ač se zvuk jeho nahrávek v roce 2017 dá jen těžko srovnávat s kondicí za časů desek The Main Ingredient nebo Center of Attention, zůstává Pete Rock jedním z těch, kteří vám vždy nabídnou jízdenku na pěkný výlet do časů minulých. V tomhle případě jde ale o malou reminiscenci časů INI a se zhotovením desky mu pomohl německý label Vinyl Digital.

 
Pete Rock se s regulérní novinkou vrátil naposledy v minulém roce, když vydal nepříliš výrazné LP Don't Smoke Rock se Smoke DZA. V letošním roce se těšil z digitáního znovuvydání release Center of Attention, jež vydali jemu blízcí hoši z INI (ve složení Rob-O, Grap Luva, Ras G a.k.a. I Love H.I.M., Jolomite a DJ Boodakhan) v roce 1995. Díky německému labelu Vinyl Digital se dočkaly digitální verze další staré či nevydané beaty. Pete Rock představuje instrumentální album Lost Sessions.
 
 
Tracklist Lost Sessions pracuje s instrumentály skladeb Think Twice nebo The Life I Live, jež svého času vévodily tracklistu alba Center of Attention od INI. Mezi desítkou harmonických bubnů je též několik dosud neslyšených nahrávek. Zajímavou náladou disponuje beat Rest Easy Phife, jenž je tributem věnovaným Phife Dawgovi, zesnulým v březnu 2016.
 
Samotný release není v dnešní době nijak zásadní. Vlastně i kvůli tomu, že za své vydání vděčí evropskému labelu, na domácím poli prakticky okamžitě zapadl. Jde o stručný, místy repetetivní výlet do dob minulých, avšak s neopakovatelnou náladou, jež vás na těch pár desítek minut bez většího problému pohltí. Poslechnout si je můžete v přehrávači pod článkem.
 
 
Zdroje: bandcamp.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná