Nálož na víkend: Run the Jewels, Big Boi a YG

Máme tady prodloužený víkend a vzhledem k tomu, jak to vypadá venku, půjde o ideální příležitost poslechnout si nějaké ty novinky. A za většinu z nich nemusíte dát ani halíř.

Začneme dvojicí, která měla být možná největším lákadlem letošního Hip Hop Kempu. El-P a Killer Mike nakonec z určitých důvodů nepřijeli. Už je to skoro rok, co nám představili bláznivý nápad na remix album, které bude plné mňoukání, předení a dalších kočičích zvuků. Meow the Jewels se oproti původnímu plánu lehce opozdilo, ale výsledek za to každopádně stojí. Remixy, jak bylo slíbeno, si vzali na starost hvězdní producent - Just Blaze, The Alchemist, Prince Paul, Dan the Automator i samotný El-P. Další producenti jsou z vod jiných žánrů, ale jejich jména nemají o nic menší zvuk. Album můžete stahovat už teď zdarma a poslouchat ho třeba se svojí kočkou. Ale pokud chcete mít vinyl, tak si jej můžete objednat a zároveň tak přispějete na dobrou věc, protože veškeré výdělky jdou na charitu. Pro stažení stačí následovat odkaz v obrázku a zadat e-mailovou adresu. Rozhodně si pročtěte i booklet, protože tihle dva mají smysl pro humor.

Druhé album sice samo o sobě zdarma není, ale díky Spotify za něj nemusíte platit. Pod EP Big Grams je podepsán Big Boi a není sám, protože jde o společný projekt s duem Phantogram. EP nepřišlo jen tak, protože oba interpretu spolu nahráli tři tracky na album Vicious Lies and Dangerous Rumors a chemie mezi nimi byla slyšitelná na první dobrou, takže si řekli, že zůstat u tří nahrávek je málo. A tak vzniklo EP o sedmi stopách, z nichž každá je věnována jednomu ze sedmi smrtelných hříchů, které neodsuzuje, ale spíše oslavuje. A spolu s nimi i právě Run the Jewels a taky Skrillex a 9th Wonder. Za mě jedno z nejpříjemnějších překvapení letoška a je škoda, že se mu nedostalo tolik pozornosti, jako nedávnému projektu dvojice Drake a Future.A třetí pán na holení je YG. Ten, jak už možná víte, chystá své druhé album Still Krazy. G-funkový první singl Twist My Fingaz vám řádně zahýbe hlavou a pokud je tohle vaše krevní skupina, tak rovnou sjeďte níže a začněte stahovat mixtape California Livin'. YGho na něm doprovází dvojice Blanco a DB the General, z nichž jeden zní jako Lil Boosie. Na obsažené hudbě jde vidět, že tahle forma umění nezná hranice, protože duo Španělů Cookin' Soul uvařilo více g-funkové a zápaďácké beaty, než velká část jejich kolegů, kteří v prosluněné Kalifornii strávili celý život.

RingMan - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná