Mr. Green je DJ, producent a teď už i mc

Produkuje videa Live From the Streets, má dlouhé vlasy a je známý tím, že dělá beaty vysoké kvality. O kom že je řeč? New Jerseyský producent a DJ, Mr. Green, který se aktuálně vytáhnul se svým prvním počinem jako rapper. Jak mu to šlo?

Kdo je to Mr. Green? Rodák z New Jersey, který produkoval tracky pro celou řadu rapperů, mezi které můžeme zařadit Snoop Dogga, Taliba Kweliho, R.A. the Rugged mana, Masta Ace, Malika B (The Roots). Jak jsem zmínil výše, produkuje také Youtube sérii Live From Streets, kde sampluje zvuky z ulice nebo lokální umělce a následně produkuje beat, v pozdějších dílech můžete slyšet rap Freddieho Gibbse, Malika B. Několik umělců také jeho beaty použilo pro svá studiová alba.
 
Z jeho alb bych zmínil rozhodně Only Color That Matters is Green, které nahrál s Pacewonem a je jednoduše brilantní. Pokud neznáte, nemůžu než doporučit. Třeba track "Hip Hop" se samplem legendárního MC Shana (viz. níže).
 
Ale teď už k jeho rapperskému počinu. "Que Sera" je track od Benefita, jehož remix si Green vzal pod taktovku. Jak tvrdí na svém osobním facebooku, sloka přišla nečekaně, bylo to spíš založeno na pocitu než tlačeno na silu. Já s tím mohu jen souhlasit. Je cítit, že to dal od srdce a téma mu bylo blízké – cesta umělce nahoru z prostředí ulice. Que sera, sera – co bude, to bude a já doufám, že bude víc hudby jako je ta, co dělá Mr. Green.
 
 
 
Marty
 

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná