RUKAHORE_SHOP_BANNER

Modrá je dobrá. Cunninlynguists pokračují v letošní trilogii a přinášejí nové EP

Po prvním z celkových tří chystaných minireleasů přicházejí Cunninlynguists z druhým projektem, jímž je EP The Azura. V něm jižanští lyrici navazují na EP The Rose, jež spatřilo světlo světa na začátku letošního roku. Do ruda zbarvený cover krátkometrážního materiálu, pod nímž se skrývala vedle Knoovy mistrné produkce témata rasismu, víry a policejní brutality, střídají tóny modré a Deacon s Nattim hovoří o strachu nebo budoucnosti, jejíž scénář píší stále zřetelnějším rukopisem nejrůznější společenské elity.

Druhý projekt z celkových tří avizovaných na letošní rok textově sice ztvárnili hlavně Natti a Deacon, Kno však přece jen na poslední chvíli přispívá svojí slokou ve skladbě Any Way The Wind Blows. Jinak stojí trojice nových skladeb z EP The Azura výhradně na jeho instrumentálech, jež skvěle vyjadřují nejen vizuální ladění stručné trilogie, ale i obsažená témata, jakým je například osud dívky, která ztratila svůj životní směr. 
 
Báječně zpracovanou melancholii si budou moci posluchači vychutnat ještě jednou ke konci roku, kdy by mělo dorazit ještě třetí EP o stejném počtu stop, jen barevné ladění by se mělo proměnit do odstínů žluté. Několik scratchů dodal DJ FlipFlopa a spolu s hostujícím Trizzem se jedná o jediné hosty. Trizz má zároveň podpořit nadcházející říjnové evropské tour CL, bohužel to neznamená, že by Natti, Kno a Deacon dorazili podpořit naší domovinu. 
 
Proto vezměme za vděk trojicí nových skladeb s geniálním coverem v podání Genevi B. Pokud se vám zdá porce o třech chodech, rovněž jako nám, sympatická avšak málo výživná, možná oceníte informaci, že projekt Built to Fade ve složení Dane Ferguson, Zoe Wick a Kno opět pracuje na nové muzice a v současné době dává dohromady s pomocí crowdfundingového přispívání od fanoušků prostředky na novou nahrávku.
 
EP Cunninlynguists - The Azura najdete pod článkem. Kvůli technickým potížím ze strany tvůrců však zatím nemůžeme připojit odkaz na poslech prvního EP The Rose, o němž jsme již informovali.
 
 
Zdroje: bandcamp.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná