MF Doom zazářil na tarantinovsky filmovém albu jako King Dumile

Muž mnoha jmen a interpret s nezaměnitelnou tváří MF Doom letos potěšil fanoušky svým velkolepým návratem. Řeč je především o jeho spolupráci s Ghostfacem Killah a muzikantským triem BADBADNOTGOOOD. Rozruch kolem deset (!) let avizovaného projektu Doomstarks se opět začíná probouzet. Britská alternativní ikona se ale připojila ještě k jednomu zajímavému projektu.

 
Kdo umí v našem žánru filmová alba? Namátkou mě napadají shodou okolností právě Ghostface a Raekwon, kteří se letos mohli pochlubit pokračováním své mafiánsky příběhové desky "Twelve Reasons To Die". Příběh desky "The Jade Amulet", s níž přichází mezinárodní trio Green, FP a jejich DJ a producent Fade aka kapela A State of Mind, je nakažený zase trochu jinou esencí, přičemž autoři do jedné z rolí obsadili právě Dooma. Ten na albu vystupuje jako King Dumile.
 
Projekt je zajímavý nejen svým filmovým pojetím nebo participací maskovaného hrdiny, ale i samotným námětem, jenž zahraniční média označují velkolepě jako "tarantinovskou odyseu ze starověkého Řecka". To zní dobře, ne? A věřte, že jakmile vyslechnete motiv úvodní písně "Birth", dáte nejspíš těmto hlasům za pravdu. 
 
 
Hudební složka je pozoruhodná, oduševnělá a plná nástrojů, které v rapovém žánru zpravidla nepotkáváme. Autoři sami nepopírají inspiraci filmovými soundtracky věhlasného skladatele Ennia Morriconeho. Na albu potkáte také Lauru Mayne, The Mighty Diamonds, Astrid Engberg a další "role". Pokud vás zajímá hlavně účast MF Dooma, doporučujeme čerstvý videoklip ke skladbě "Masking", jenž vypráví o vězni Shalimovi, jenž se po vzoru rapové rebelie chystá utéct.
 
Bez zajímavosti není také sympatický přístup ke sběratelům. Album vychází nejen v CD, vinylové a digitální podobě, ale máte možnost si jej pořídit i s tematickou komiksovou knihou, texty a instrumentály. Tomu říkáme kompletní servis. A to nejlepší na závěr. Album "A State of Mind - The Jade Amulet" právě vychází a máte možnost si jej poslechnout níže. Tak překousněte, že se to na první pohled netváří úplně klasicky a pusťte se do toho.
 
 
Zdroje: 2dopeboyz.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná