MF Doom nahrál skromný spin-off s Westside Gunnem, novou posilou Shady Records

Newyorský Westside Gunn a MF Doom se i přes velké časové vytížení spojili na skromném EP WestSide Doom. Zatímco maskovaná legenda se nedávno představila coby výkonný producent nového alba Bishopa Nehru, Westside Gunn byl v poslední době zaměstnaný hlavně svým mixtapem Hitler Wears Hermes 5.

 
Skromný audio příspěvek v podobě dvou nových skladeb nabízí projekt WestSide Doom, jenž vyšel pod britským labelem Daupe! v podobě gramofonové desky o nákladu 300 kusů. Ten si posluchači rozebrali za pouhé dva dny, a tak musí ostatní fans vzít za vděk FLAC formátem, který stále nabízí platforma Bandcamp. Podobně "limitovaný" přístup volí londýnský label k většině svých releasů a setkává se s opakovaným úspěchem.
 
EP WestSide Doom obsahuje pouhé dvě skladby - Gorilla Monsoon, jíž produkoval Daringer, a 2 Stings s produkcí od Alchemista. Zbytek vinylové stopáže vyplňují instrumentály a akapely ke zmíněným skladbám. Zatímco Gorilla Monsoon pracuje s pomalým rytmem a těžkým bubnem, které vždy slušely nejvíc Doomovu hlasu, 2 Stings jde ve stopách Alchemistova alternativního přístupu k halucinace budícím samplům a dominuje tu Westsideova sloka.
 
Není vyloučeno, že MF Doom a Westside Gunn mají v záloze víc karet a časem dojde na větší projekt, zatím jsou ale oba evidentně dost vytíženi vlastní prací. MF Doom má figurovat jako výkonný producent nového alba Bishopa Nehru, s nímž v roce 2014 vydal oceňované LP NehruvianDoom. Mluví se o něm také díky jeho kompilační desce The Missing Notebook Rhymes a nehasnou ani naděje kolem léta očekávané spolupráce s Ghostfacem Killah na Doomstarks.
 
Westside Gunn byl v poslední době nejvíc vidět díky svému mixtapu Hitler Wears Hermes 5. V březnu letošního roku se mu také podařilo s bráchou Conwayem získat smlouvu u Eminemova vydavatelství Shady Records. Šéf labelu na adresu bratrů z Buffala poznamenal: „Conway a Westside mají energii, která je nakažlivá."
 
I když se jedná jen o dva piecy, EP WestSide Doom je víc ill, než většina věcí, které sem den co den strkáme. Poslechnout si ho můžete v přehrávači pod článkem.
 
 
Zdroje: massappeal.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

RH_SHOP

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná