Lednová rekapitulace: mixtapy, LP, EP

Dnešní doba je plodná na nahrávky po celém světě, o tom bez debat. Jen co se USA týče, toho během prvního měsíce vyšla strašná kvanta. Novinky představili jak neznámí jedinci (Burd n Keyz nebo Schoolboy Q), tak i provařená jména (Reakwon, T.I., Rick Ross, Saigon,…). Připravil jsem si pro vás tři z těch nejzajímavějších počinů od těch méně známých jmen. Takže nespěte a poznávejte nové věci.

Rockie Fresh – Driving 88

Tradici každoročně vydaného mixtapu neporušil Rockie Fresh ani letos. Vyklidněnost nahrávky, ale i inspirace v rocku baví. Stejně tak tracklist s učastí pouhých čtyř hostů (Casey Veggies, Phil Adé, Rebecca Jordan a King Louie), což je v dnešní době pomale vzácnost. Tento mixtape mi zněl v uších několik dní nonstop, obzvlášť songy "Driving 88" a "Where I Wanna Be". O Rockiem je v poslední době slyšet čím dál tím víc a nejen na rapové scéně (spolupráce s Good Charlote či Fall Out Boy). Doufám, že se brzo dočkáme i prvního alba. 
 
 
 

Vinn¥ Cha$e – Survival of the Swag

Rapper, režisér a občasný producent se stejným jménem jako hlavní postava seriálu Entourage, vypustil loni první mixtape Plaza. S tím si ihned získal mou pozornost a oblibu, nejen díky zajímavé flow. V lednu letošního roku vyšla další “vyswagovaná” nahrávka, ze které se opět linou zvuky cinkajicích skleniček. Vinny v ní opět exceluje na majku a Kid Art k tomu dodává naprostou většinu vydařených beatu. Velká část z nich take obsahuje samply od Bumfunk MC´s nebo krále popu. 
 
 
 

J The S – Last Days

 
Jméno J The S jste už mohli slyšet ve spojení s umělci jako je Joel Ortiz, Devin the Dude či Sean Price. Tohohle pána bych nazval spíš básníkem, než raperem. Jeho další počin Last Days je plný osobních zkušeností, dobrých i těch ne moc šťastných. Díky jeho lyrickému nadání se řadí mezi špičku toho, co zatím letos vyšlo. Například ve skladbě "Folks" se s posluchačem dělí o příběh obou svých rodičů. Album je cítít různými žánry od rapu přes reggae až po indie rock a další.
 
 
 
 

Marek - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná