La Coka Nostra se zmítá v bolestech. Nové album ale bude

Přestože druhé album The Masters Of The Dark Arts superkomba La Coka Nostra bylo dosud nejlépe hodnoceným releasem kapely, oblíbil jsem si více jejich debut Brand You Can Trust z roku 2009, kdy byl ještě součástí bandy Everlast. Jeho vklad byl pro zvuk La Coky, myslím, nepostradatelný. Everlast sice jako starostlivý otec věnuje i nadále většinu času své nemocné dceři, fanoušci kapely však nemusejí zoufat. La Coka Nostra se v listopadu vrátí s novou deskou.

 
Evidentně to nebyl jen Everlast, pro koho byly poslední roky složité. Toho v současné době zaměstnává nejvíc péče o jeho dceru Lailu, jež se narodila s cystickou fibrózou a kvůli jejíž nemoci oznámil v roce 2012 odchod z kapely. O "utrpení a neštěstí" hovoří v tiskové zprávě k chystané desce To Thine Own Self Be True také Slaine s Ill Billem, jež hovoří o novém mateirálu jako o záznamu osobních proměn členů kapely uprostřed těžkých časů. Nakolik je ale toto tvrzení autentické, zjistíme až 4. listopadu, kdy nosič vyjde.
 
Že měla kapela v posledních čtyřech letech leccos na srdci, nastínila již obsáhlá tisková zpráva, v níž nechyběly ani vzkazy od samotných autorů. „Tohle album vznikalo ve chvíli jedninečný a samostatný proměny každýho člena kapely. Říkám si, že poslední roky byly divoký. Je to jednoznačně nejosobnější věc, kterou jsme pod vlajkou La Coka nahráli, i když hudbu děláme pořád zkurveně tvrdou. V týhle poslední várce songů je určitá dospělost, který jí dělaj jinou oproti našemu staršímu materiálu. Všímal jsem si toho, aby se s našimi největšími reakcemi mohli ztotožnit posluchači a soustředil jsem se na myšlenku, že podobnou nahrávku potřebujeme zrovna teď udělat. Ne pro fanoušky, ale pro sebe," cituje Billův vztah k novému releasu tisková zpráva.
 
Psal jsem, že první album La Coky z roku 2009 disponovalo charakteristickým zvukem, k němuž významně přispívala Everlastova role. Po jeho odchodu dostaly v roce 2012 příležitost spíše Billovy metalové choutky. Na třetí desce pravděpodobně vyzkouší autoři opět zcela jiný sound, protože do zbraně byli povoláni především trueschooloví producenti jako Statik Selektah, Marco Polo, Salam Wreck nebo ChumZilla. Od podobné kombinace si zatím slibuji minimálně stejně tvrdé bicí, jen s menším podílem elektrické kytary.
 
 
Ill Billovo vyjádření mi znělo docela předvídatelně. Podstatně motivovanější byl v tiskové zprávě Slaine. „Nejde nás držet tak dlouho ve hře bez toho, že bychom měli svý pády a vzepětí. Všichni jsme prošli utrpením a neštěstím - osobně i pracovně. Tohle album je o tom, jak jsem vykročil z hodně temnejch časů na cestu k pravdě a porozumění. Hudba je způsob, jakým zaopatřuju svojí rodinu, můj lístek na cestu kolem světa a místo, kde jsem si vybudoval opravdový přátelství. Ale v jádru je to jen nástroj, co používám k tomu, abych se prokousal životem," vypověděl Slaine.
 
Zakládající člen La Coky Nostry však nedisponuje silným odhodláním jen na řádcích tiskové zprávy. Již v úvodním singlu Stay True, který produkoval Statik Selektah, bostonský rodák celkem překonal Billovu sloku a zdá se, jako by hlavním iniciátorem myšlenky stvořit motivační album pro všechny životem zkoušené duše byl právě on. Celou hádanku ještě přiživuje fakt, že nové album La Coky není jediným releasem, na němž Slaine momentálně maká.
 
Na dveře pomalu klepe EP Slaine Is Dead, jež můžeme chápat jako malou předehru k chystané desce La Coky. Na osmičce chystaných stop se totiž nebude Slaine zabývat svými úspěchy, ale právě chybami, jež ho přivedly k rezignovanému podtitulu sólové nahrávky. Rozebírá hlouběji život drogového dealera v písni Pusher, hledá spásu na řádcích skladby Coming Home nebo provází posluchače svým dětstvím v tracku Legendary, jenž byl zveřejněn společně s prvním singlem La Coky.
 
Ani Slaine však nezapoměl oslovit své kámoše jako Vinnie Paz a parťák Ill Bill nebo zpěvák Jared Evan, jež se objevili jako hosté ve výše zmíněné stopě. Jako další by měli na bostonské extended play přispět Statik Selektah, Termanology, Demrick, DJ Eclipse a Rite Hook. Rozumím, že většinu posluchačů přitahuje spíš myšlenka na nové album La Coka Nostra. Slaineovo EP však můžete brát minimálně jako vydatný předkrm, protože na rozdíl od třetí desky kapely vychází Slaineovo EP mnohem dřív - 23. září.
 
 
Zdroje: complex.com, tisková zpráva

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná