Král dětského rapu je z města Lyrik Derby

Na mailovou a ICQ schránku plnou beznadějných pokusů mladých a začínajících "interpretů" jsem si už zvládl zvyknout. Většinou stačí letmý poslech prvních vteřin a je jasno. Na co jsem si ale zvyknout ještě nestihl je, že mě těch pár prvních taktů zaujme. To se mi stávalo jen při poslechu lidí, které jsem později vídával ve studiu a psával tiskovky k jejich debutům..

Další vyjímka potvrzující toto pravidlo je pro mne sedmnáctiletý JackoB z Berouna. Ten poslal EP, které mne zaujalo už přehledem hostujících producentů. Paulie Garand, SasA a mladý, nicméně šikovný Kenny Rough mne přesvědčili, že se mám vyvarovat přepínání tracků. Můžu říct, že se to docela vyplatilo. JackoB sice disponuje hodně mladým hlasem, nicméně je evidentní, že tu máme další projekt, který si zaslouží byť jen malou, ale přece pozornost. V textech zatím nehledejme žádnou větší hloubku. Místy jsem koketoval s myšlenkou, zda není až příliš inspirován právě Paulie Garandem. JackoB ale i přesto servíruje poměrně poslouchatelný rap, jehož témata mne vzhledem k věku autora překvapila. Co do zajímavosti projevu, předčil všechny hostující MCs. Finálního mixu se zhostili Kenny Rough, Paulie Garand, který poslední dobou sedí na čím dál více židlích a mne zatím neznámý Ownie One. Tím pádem se to dá poslechnout poměrně bez problému a ten, kdo dokáže ocenit fakt, že se objevuje nový, nadějný a trochu specifický projekt, to možná ocení. Doufejme jen, že si JackoB s věkem získá i více specifickou tvář.

JackoB - S.O.S. (Stylově Odpoutaná Sbírka) EP
01. Nejdřív (produkce FNTM) 02. Náledí vztahů (produkce Paulie Garand) 03. Berounská hlavní (produkce Ownie One) 04. Růže v barikádě (produkce FNTM) 05. Stavíme charakter feat. BSD (produkce SasA) 06. O zlu a dobru 2-Šach-mat (produkce Kenny Rough) 07. Zvěrokruh (produkce Paulie Garand) 08. Tři příběhy (produkce Ownie One) 09. Amores perros (produkce Kenny Rough) 10. Království sametu feat. Dante (produkce Paulie Garand) 11. Držet spolu (produkce Kenny Rough) 12. S poctivostí... (produkce Kenny Rough) 13. Moře (produkce Kenny Rough) Odkaz ke stažení:
www.uloz.to/1040289/JackoB SOS Mp3.rar MySpace:
www.myspace.com/jimmynewmanjackob

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná