Kendrick Lamar oslavil Grammy novým singlem

U Top Dawg s druhým albem své největší hvězdy nikam nespěchají. Asi nás nechávají čekat, aby poté po albu skočilo co nejvíce hladových fanoušků. Kendrick se singlem i v neděli získal dvě ocenění Grammy ze dvou nominací a teď představil další song.

Singl si překvapivě odbyl premiéru na twitteru herečky Taraji P. Henson. Jmenuje se The Blacker The Berry a pokud se vám při jeho vyslovení nevybaví úvodní sloka 2Paca v Keep Ya Head Up, tak jste sem asi zabloudili. A pokud víte, kdo to byl Wallace Thurman, tak asi víte, jakým tématem se v novince Kendrick zaobývá. Jak Keep Ya Head Up tak i jsou pozitivně laděné songy, ale v The Blacker the Berry je hlavním tématem rasismus a pro něj zvolil Kendrick zajímavý přístup. Po většinu délky se zdá, že Kendrick vyjmenovává všechny zažité stereotypy o Afroameričanech a ukazuje prstem na toho, kdo za všechno může. Potom ale přijde třetí sloka a v té se všechno otočí vzhůru nohama. Co to znamená? Poslechněte si to sami, případně si zároveň projeďte i text.

Během poslechu vás pravděpodobně zaujme zpěv v refrénu. Autorem výrazného hlasu je Jeffrey Campbell neboli Assassin, který doprovodil Kanyeho na I'm In It z Yeezuse. Když už jsem u jmen, tak zmíním producenty. Ti jsou tři - Boi-1da, Terrace Martin a The Koz. Na albu potom můžeme čekat i Pharrella nebo George Clintona.

RingMan - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná