Kdo jsou a jak zní ti, jimž píchl Ondřej Žatkuliak a kterým pokřtí EP Dan Bárta?

To, že by chtěl Drake ztvárnit na filmovém plátně Baracka Obamu a Diddy zase Jamese Bonda, může někdo považovat za zajímavé, ale většina zdejšího publika stejně prahne po tuzemské tvorbě. I proto snad nebude od věci představit kapelu Private Collective, která však paradoxně používá jako výrazový prostředek angličtinu, což jí s ohledem na vyznění a zájem domácí posluchačské základny nepřidá, ba naopak.

Debutové EP, jež vzniklo pod záštitou Univerzity J.E. Purkyně v Ústí nad Labem, si skupina nadělila na přelomu loňského a letošního roku. "Mix a master jazzboombapového CD plného syrových hiphopových beatů, originální jazzové harmonie & progresivní poetiky si vzal pod křídla Ondřej Žatkuliak z prážského studia Rooftop," prozradili tvůrci, jejichž nahrávku okořenila i hostující mexická female emcee Nefftys.
 
V koncertním módu se tandem Jirka Vidasov & Jen Hovorka rozšiřuje na organické uskupení se čtyřmi muzikanty navíc, s tím, že v týmu je i trumpetista, zpěvák, producent a dvojnásobný host desky "Peníze nebo život 2" Tomáš Zeman, od něhož jste možná v minulosti slyšeli kompilaci "Black Sheep Vol. 1". A když už mluvíme o živé podobě, nelze nezmínit ani blížící se křest - ten den je 8. únor a to místo je Theatro Music Club Karlín, kam "zabloudí" také En.Dru, Erika Fečová z Navigators a dokonce Dan Bárta, jenž bude plnit úlohu čestného kmotra.

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná