Jak ovlivnil Common život Martina Luthera Kinga?

Životopisné filmy například slavných hudebníků se pochopitelně neobejdou bez prezentace těch nejslavnějších šlágrů autora. Platí to i o rappových umělcích. Málokdy se ale stane, aby rap zazněl ve filmech, kde tento žánr není (byť přímo nebo nepřímo) součástí tématu. Jméno Martina Luthera Kinga totiž znělo Amerikou ještě v době, kdy rap, jak ho vnímáme dnes, ve Spojených státech ještě nikdo neznal.

Právě životem této ikony afroamerické kultury se zabývá blížící se snímek "Selma" a z jeho soundtracku si nyní můžete poslechnout titulní skladbu. Stejnojmenná píseň je pro hiphopové publikum zajímavá nejen svým vztahem k člověku, který se zasloužil o významné změny v právech černošských obyvatel USA, ale i přítomností Commona, který ve spojení s Johnem Legendem neváhá novodobého otce afroameričanů citovat a vložit několik jeho slov do čtyř taktů.

V životopisném dramatu se v roli samotného Martina Luthera Kinga objeví David Oyelowo, přičemž po jeho boku potkáme další významné aktéry tehdejších událostí. Třeba Tima Rotha jako Georgea Wallace nebo samotného Commona v roli Jamese Bevela. Režii snímku má na triku Ava DuVernay a zajímavá jsou také jména producentů, mezi nimiž nechybí Brad Pitt nebo Oprah Winfrey.

Instrumentální pojetí singlu "Selma" je samozřejmě noblesní, rozhodně nečekejte, že by autoři velebili cestu svého hrdiny uraženým boom bapem nebo crunkovou sodou. Snímek "Selma" bude promítán v kinech od 9. ledna. Níže se můžete kromě již zmíněné písně seznámit s filmem v podobě krátkého traileru.

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná