Jak moc můžeme do budoucna počítat s kroměřížskou Chátrou?

Kroměřížská parta Chátra zatím není pro tuzemský hip hop důležitá jako Zdeno Chára pro Boston Bruins, ale chuť, která byla před časem vyjádřena a vylisována na EP "Ze slov", jí nechybí.

Uskupení udávají tón Fela, Akyr a Word, koncertním deejayem je zlínský nestor Tom-E, dvorním beatmakerem pražský Stumber a do užšího okruhu snad patří i duo Speaking Hands (Pilot a Roel), které se letos účastnilo česko-slovenské kvalifikace DMC. 
 
Protože jde o prvotinu, nahrávka ukrývá i několik klasických "dětských nemocí"; od skupiny jejich trueschoolovějšího ražení bych přeci jen čekal, že nebude turntablism odbyt pouze v povinném intru. Podobných nedotažených beatů jsou všude mraky a pár z nich zní jako z deset let starého dema. Nijak nepřekvapí ani témata, vyprávění místy upadá do klišé a technicky jsou některé pasáže mírně nesoudné. 
 
No, jejich dílo "kroměřížským Illmaticem" není, ale nač se zabývat minulostí, jíž už neovlivníme, když je před námi budoucnost? "Dá se říct, že to CD berem spíš jako takový demo, protože jsme byli zvědaví, jakej bude mít naše tvorba ohlas a jestli se máme snažit o další. Teď děláme na nových věcech a zhruba do roka bysme chtěli vydat druhé CD, které by mělo být pestřejší s více skladbami a hosty. Zmínit můžu živou věc s kapelou Segment a vokální zpěvačkou Terkou Sedláčkovou. V brzké době máme v plánu natočit klip na pilotní věc, která bude právě na novém cédu," slibuje Chátra.
 

EP "Ze Slov" je celé k poslechu např. na Bandzone.

Bobby - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná