RUKAHORE_SHOP_BANNER

Jak bohatí vytlačují chudé z jejich domovů, vědí Skyzoo a Apollo Brown

Brooklynský třicátník Skyzoo oznámil v létě spolupráci s detroitským producentským velikánem Apollem Brownem, jehož diskografie se v posledních letech rozrůstá tempem Statika Selektah. Skyzoo se samozřejmě jako každý patriot podívá na své desce domů. Neměl by se ale bát ani kontroverznějších témat, jakým je třeba policejní brutalita.

 
Očekávané album The Easy Truth se samozřejmě silně dotýká newyorských ulic, zvláště pak autorova rodného Brooklynu. Tématicky se chce Skyzoo opřít do řady společenských témat, jež nejsou v rámci žánru až tak úplně typická. Ano, hovořit se bude například o policejní brutalitě, ale také o autorových postojích ke společenským změnám, kdy se do chudých čtvrtí stěhují bohatší obyvatelé, jejichž způsob života vede k vysidlování a ekonomickému vytlačování dosavadních obyvatel. Tzv. gentrifikace patří k problémům spojeným zejména s "přestavbou" ghett a chudinských čtvrtí nejen v zámoří.
 
 
Sám newyorský třiatřicátník vyjádřil s nahraným materiálem spokojenost. „Myslím, že jsem tam řekl všechno, co mělo být obsaženo. Je tam moje čtvrť, bezuzdný ale zavádějící ambice, policejní brutalita, gentrifikace, dichotomie, která v životě existuje. Všechno." Na to, jestli potvrdí Skyzoo pověst textaře, jenž si umí všímat na první pohled neviditelných proměn v našem spolužití uprostřed městské džungle, dohlédnou coby hosté  Joell Ortiz, Westside Gunn, Stalley, Conway a Patty Crash, coby hosté.
 
 
Venku jsou také singly One In The Same a Basquiat On The Draw, přičemž minimálně první zmíněný kousek s geniální účastí Patty Crash musíte určitě okusit. Apollo zde nechává běžet vynikající piánový sampl, jenž je díky svému rozsahu báječně nevyzpytatelný. Na rozdíl od Basquiat On The Draw, jež běží na jeho stokrát opakovaném způsobu samplování a i přes průzračný zvuk je to spíš stále se opakující kolovrátek.
 
Album Skyzoo & Apollo Brown - The Easy Truth vychází 30. září pod Mello Music Group. Bližší informace o patnáctce připravovaných skladeb najdete pod článkem. 
 
01 Soapbox
02 One In The Same f. Patty Crash
03 Jordans & A Gold Chain
04 A Couple Dollars f. Joell Ortiz
05 Basquiat On The Draw f. Westside Gunn & Conway
06 The Vibes
07 On The Stretch & Bob Show
08 Spoils To The Victor
09 Visionary Riches
10 They Parked A Bentley On The Corner
11 The Flyest Essence
12 Innocent Ambition
13 Care Package
14 Payout f. Stalley
15 Nodding Off
 
 
Zdroje: 2dopeboyz.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná