J Dilla má stále čím překvapit

J Dilla mezi námi už deset let není, ale i tak se jeho diskografie v posledních letech rozrostla více, než u většiny stále žijících interpretů. Často se kvůli tomu snášela kritika na správce jeho dědictví, kteří se snažili vydělat na materiálu, který by Dilla za svého života pravděpodobně nevydal.

V případě nové desky The Diary by ale mělo všechno být jinak. Hlavním důvodem je to, že jde o album, které Dilla ještě za svého života stihl dokončit, původně pod názvem Pay Jay. Mělo vyjít už v roce 2002 poté, co se Dilla upsal MCA a rozhodl se, že bude rapovat a hudbu svěří svým kamarádům a oblíbencům. Těmi byli samozřejmě Madlib, Pete Rock, Supa Dave West, Bink! nebo Nottz a taky Waajeed, Hi-Tek a Kanye West, který svůj beat na albu nakonec mít nebude. Album o šestnácti stopách vám bude trochu povědomé, pokud jste slyšeli uniklé songy z neoficiálně vydané verze Pay Jay nebo třeba singl Fuck the Police. Ten je starý už patnáct let, ale aktuální možná více než kdy dřív. I tak bude mít novinka s datem vydání 15. dubna, tedy už v pátek, co nabídnout. Třeba Gangsta Boogie se Snoopem a Kokanem v produkci Hi-Teka. Nebo úvodní a hodně nasranou The Introduction. Na jednom z bonusů se ukáže i Nas, protože album vyjde pod jeho Mass Appeal labelem.

Ani tak to ještě není všechno. 6. května se znovuvydání dočká Jay Love Japan, které šlo do prodeje v roce 2008 na CD, ale v malém počtu, takže se po něm jen zaprášilo. Nyní vyjde jak na CD, tak na vinylu a to i v deluxe edici s nějakými těmi bonusy navíc, jeden z nich, The Look, je k poslechu níže. Na album si našla cestu i příjemná Sun In My Face, kterou byste na dříve vydané verzi hledali marně. Zakončíme to singlem Nutshell, jehož autorem je Phife Dawg. Šlo o hlavní lákadlo na EP Give Thanks, které zase mělo sloužit jako předkrm před dlouho připravovaným sólovým albem Muttymorphosis. Jaký je jejich osud? Zatím se neví, takže musíme vyčkávat a doufat.RingMan - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná