Muzika s tváří a interpret s rozumem? Hledejte v Košicích

Když vám někdo napíše do redakce hiphopového magazínu email začínající oslovením: "Prejem pekný deň", začnete se mít na pozoru. Podobně diplomatické ladění zprávy totiž může prozradit leccos o autorově (ne)znalosti poměrů v hip hopovém žánru, na první pohled uhlazená rétorika ale také může skrývat osobnost hodnou pozornosti.

V případě slovenského Paradyho, který tvoří ve spolupráci se svým dvorním producentem Steviem Viem, se naštěstí jedná o druhý případ. Kromě neobyčejné míry pokory totiž disponují oba autoři z Košic schopnostmi, které si dovolujeme (vzhledem k tomu, že se jedná o jejich začátek) hodnotit jako mimořádné. 
 
Paradyho texty sice místy bojují se zaběhlými výrazy jako štěstí, život, osud atd. Jeho flow je ale hlavním argumentem pro to říct výběru několika skladeb, jež měly vyjít původně formou celistvého releasu, ano. Stevieho produkce navíc disponuje specifickým rukopisem, jemuž dominuje použití (uvěřitelných) emulátorů hudebních nástrojů.
 
Z hlediska vlastní sebeprezentace tak Parady a Stevie Vie tvoří zajímavou dvojici, kterou má smysl sledovat. Ke cti obou autorů slouží také fakt, že si své skladby nahrávají, produkují a zvučí sami. Co myslíte? Máme před sebou další nástupce oduševnělé slovenské lyriky, jimiž byl svého času například tvůrčí tandem Modré hory?
 
 
 
 
 

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Lukáš Lazorik
  • Lukáš Lazorik
  • 10.58 dne 08.02.2015

Bbarak jsem zbožňoval, ještě když vychazel tištěný a pár let po tom také.. ale vaše články teď??!! Většinou nezajímavé, o raperech z snad z lávového podloží Americké Wichitti, psané příšernými slangy a jakoby vtipnou formou.. Plus jak můžete v tomhle článku napsat něco jako raper bojuje s frázemi jako zivot, štěstí!!

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná