RUKAHORE_SHOP_BANNER

Fans neschvalují popové hosty na Eminemově LP Revival. Dedukují dvojalbum

Marshall Mather odhalil tracklist alba Revival, které vychází 15. prosince. Pro spoustu posluchačů, a především skalních fanoušků Eminemovy dřívější tvorby, nepředstavoval šok ani tak výčet skladeb jako spíš seznam hostů. Beyoncé nás navštívila prostřednictvím prvního singlu Walk On Water, který má mimochodem otevřít i výsledné album.

 
Kdo další se vedle Beyoncé na desce Revival objeví? Podle přiloženého tracklistu to vypadá na samé popové featuringy. Skylar Grey? Tu jsme čekali. Pink? S tou makal Eminem už v roce 2010. Alicia Keys? Budiž. Phresher? Rapper z Brooklynu, ale spolupráci s Eminemem si stejně nedovedu představit. Ale britský textař a zpěvák s irskými kořeny Ed Sheeran?? To asi čekal opravdu málokdo. Stejně tak bych nečekal účast alternativně rockové skupiny X Ambassadors v tracku Bad Husband. Otázky budí i feauturing zpěvačky Kehlani. Kompletní guestlist najdete pod článkem.
 
Na internetu rozpoutal zveřejněný seznam skladeb diskuzi posluchačů i publicistů. Zdrženlivější fans už řadí desku do kategorie world music. Někdo nazývá LP Revival nejhorším rapovým albem ještě před vydáním. Zaznělo také, že tracklist nadcházejícího alba je ideální soundtrack pro pomatené školní střelce. Největší pozdvižení vzbudila hostovačka Eda Sheerana.
 
 
S originální teorií ohledně zvláštně pojatého seznamu hostů přišel server Reddit. Fans se na základě některých indicií domnívají, že Revival bude dvojalbum a tracklist ukazuje jen polovinu celkové stopáže. Vycházejí z rozměrů obrázku, který neodpovídá běžným rozměrům zadního coveru, ale spíš jeho polovině. Stejně tak poznávací znamení Emových desek, obrácené písmeno E, je na obrázku v klasické formě.
 
Podobný odhad mi připadá stále příliš divoký. Osobně mám výklad bližší podtitulu Revival (překl. nové uvedení). Ten je však spíš zbožným přáním a vlastně jediným argumentem pro je samotný podtitul alba. Dovedl bych si představit, že Mathers registruje vášně kolem jeho popového směřování už od desky Recovery a zmínění hosté na desce opravdu budou. V duchu pojmu Revival se ale nebude rapovat do popových instrumentálů, ale minimálně bubnů bližších éře desek Relapse a Recovery.
 
Proč ne? I přes popový tracklist umístil původně na Twitter video pozvánku k novému albu Dr. Dre, jenž měl naposledy majoritní podíl na produkci desky Relapse. Stejně tak Eminem, ač v minulosti opakovaně tvrdil, že jeho alterego Slim Shady už je definitivně pod drnem, řekl na konci poslední skladby Evil Twin na Marshall Mathers LP 2 (byť s trochu jiným významem): „Still Shady inside". Ze všeho nejpravděpodobnější mi ale přijde teorie, že album zkrátka tak popové, jak se zatím ve všech směrech tváří a šedivějící, zarostlý Eminem bude ve společnosti miláčků mainstreamu rekapitulovat svojí úspěšnou kariéru a neúspěšný osobní život.
 
Konečné odpovědi se každopádně dočkáme 15. prosince, kdy album Eminem - Revival vychází. Zatím si poslechněte v přehrávači pod článkem ukázku druhého singlu, tentokrát s politickým přesahem o rase, Untouchable.
 
 
Zdroje: hiphopdx.com, 2dopeboyz.com, reddit.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná