RUKAHORE_SHOP_BANNER

Everydays doplnění Djem Opiou a Kenny Roughem s hudební, Prago Union s výtvarnou podporou. Čeho?

Ve třetí zářijové dekádě odstartovala Art Aukce, jež vznikla na podporu celosvětového projektu ShelterBox a která bude trvat přesně jeden měsíc. ShelterBox je mezinárodní organizace, která byla založena před 12 lety a od té doby pomáhá intenzivně lidem po celém světě. Lidem, které postihla přírodní katastrofa nebo katastrofa způsobená člověkem samotným.

O tom jak ShelterBox pomáhá naleznete více informací na jejich oficiálních stránkách. Aukci zorganizoval Lukáš Plaček, dlouholetý iniciátor akcí s podobným významem jako má tato. Aukci podporují také zástupci českého hip hopu a to label Everydays a skupina Prago Union. 

Label Everydays se jako podporu rozhodl zkompletovat instrumentální EP s názvem "Divided We Fall" (Musíme si pomáhat). Kromě čtveřice artist z Everydays (Talpas, Thovt, Sinuz a Deor) vytvořili svou skladbu také jejich hosté jako francouzský producent Terem, všem známý Opia a v neposlední řadě Kenny Rough, který také stojí za výsledným zvukem celého EP. Tento příjemný hudební balíček s coverem od Pavla Fuksy můžete zakoupit za 50kč, ale můžete přispět podle uvážení i větší částkou. V aukci samotné pak figuruje ještě ilustrovaný plakát, na kterém jsou zobrazeni všichni členové labelu Everydays. Tento kousek má na svědomí ilustrátor Štěpán Lenk. 

Aukci podporují také dva členové kapely Prago Union, a to konkrétně Kato a Radimo. Oba dva se rozhodli aukci podpořit svým výtvarným umem a díky partnerovi Kytary.cz, který do aukce věnoval hudební nástroje, vytvořili nový look dvěma kytarám. Kato zkrášlil elektrickou kytaru a Radimo prozměnu kytaru akustickou. Myslím, že nebudete proti, když řekneme, že se jim to moc povedlo. Pokud se Vám nějaký z těchto předmětů bude líbit, můžete si na něj přihodit přímo v aukci. Výtěžek z aukce a prodeje instrumentální kompilace jde v plné výši na pomoc lidem po celém světě. 

Kromě Prago Union a labelu Everydays podporují aukci např. National Geografic, Reuters, hudební vydavatelství Ninja Tune, designer Jan Čapek a spoustu dalších lidí z různých uměleckých sfér. V aukci naleznete kromě pomalovaných nástrojů, také obrazy, fotografie, plakáty a další předměty. Všechny předměty jsou originály a existuje pouze 1 kus. Co říct závěrem? Asi jen.. musíme si pomáhat. Jednou můžeme být na té druhé straně my.

Redakce - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná