Dillovo posmrtné LP Dillatronic bude čerpat z bohaté hudební historie Detroitu

Věčný J Dilla bude navždy oslavován jako jeden z nejlepších hiphopových producentů všech dob. Za svou kariéru mu dnes částečně děkuje celá generace dnešních šampionů jako The Roots, A Tribe Called Quest nebo jeho domácí kapela Slum Village. J Dillova matka Ma Dukes nyní vzkazuje všem posluchačům lačným po jeho dosud nevydaných bubnech - dočkáte se.

 
Chystané instrumentální LP "Dillatronic" má obsáhnout hned čtyřicítku dosud neslyšených instrumentálů z pozůstalosti autora desky "Donut". Podle vyjádření Dillovy matky se jedná o nosič, na jehož vydání se mladý umělec dohodl před smrtí se svými rodiči. "Mohu se usmívat ve svém srdci vědíc, že práce mého syna bude sdílena mezi lidmi, tak jak jsme plánovali, než zemřel," cituje tiskové prohlášení Dukesové server hiphopdx.com.
 
Koncepčně by mělo nové LP stát na samplech, ovšem s mimořádnou dávkou podpůrných syntetizérů a dalších nástrojů, jež mají odkazovat na hudební historii Dillova domácího Detroitu, jež je mimo jiné rodištěm žánru techno a kolébkou elektronické hudby všeobecně.
 
Dukesová též vysvětlila, proč se na desce neobjeví žádní další hosté, což je spojeno s úmyslem zachovat jeho beaty v původní podobě, jež byla pro J Dillu důležitější. "Neměl omezenou kapacitu a opravdoví producenti produkují, produkují a produkují. Neměl žádný předepsaný formát geniality, jen nonstop kreativitu," cituje z prohlášení Dillovy matky server 2dopeboyz.com.
 
Album "J Dilla - Dillatronic" vychází 30. října prostřednictvím CD, vinylu a k zakoupení bude i ve sběratelské edici o třech variantách.
 
 
Zdroje: hiphopdx.com, 2dopeboyz.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná