D12 to zkoušejí bez Eminema. Nový mixtape však zatím moc nezabodoval

Když se kdysi řeklo D12, znamenalo to šest chlápků z Detroitu. Tucet špinavců. Jeden umělec, dvě alterega. S vydáním nového mixtapu "Devil's Night", jenž svým názvem odkazuje na album kapely z roku 2001, se potvrzuje i první fakt - bordel hovada z D12 dělat nepřestávají. Bohužel už ne takový jako v první polovině minulé dekády. Většina zahraničních webů včetně samotných členů D12 totiž řeší jediné jméno...

 
Že členové Dirty Dozen kují plány ve studiu, naznačil pro xxlmag.com už Mark Bass z Bass Brothers již v úvodu minulého roku. Slova producenta, jenž stál za instrumentály dílčí části Eminemova alba "The Slim Shady LP", následně potvrdila i kompilace "Shady XV", kde se objevila po dlouhé době nová skladba "Bane". Diskutovaná byla též otázka, do jaké míry se bude na novém albu podílet nejznámější člen kapely Marshall Mathers
 
Fanoušci mohli být od roku 2004, kdy vyšlo zatím poslední album "D12 World", svědky mnoha šarád v sestavě kapely, přičemž Shadyho sláva lezla už před Proofovou smrtí v roce 2006 většině členů bandy natolik krkem, že tehdy plánované album počítalo s omezením Eminemovi účasti. Podle serveru yibada.com dal Kuniva v minulosti najevo, že skupina chce přesvědčit posluchače o tom, že dokáže tvořit hity i bez pomoci proslulého detrotiského interpreta. 
 
 
K právě vycházejícímu mixtapu "Devil's Night", na němž hostuje DJ Whoo Kid, ovšem Kuniva poznamenal, že se Em snažil na mixtape přispět, nakonec to však neudělal, což je vyjádření plné mnoha otazníků. To je v rozporu s tvrzením Marka Basse, jenž loni tvrdil, že Eminem se ukáže na alespoň třech nahrávkách nového alba D12, přičemž ty měly být již v té době natočeny. Kuniva však jedním dechem dodává, že posluchači mají v roce 2016 očekávat víc nového materiálu, takže mixtape "Devil's Night" má, zdá se, plnit tradiční úlohu víření prachu před bouří.
 
Na oficiálních stránkách Shady Records se nicméně objevil ke stažení mixtape "Devil's Night", kde Eminem zazněl alespoň v akapele úvodního intra. Zde právě začíná výše zmíněný bordel, který čerstvou nahrávku doprovází. Zahraniční magazíny odkazují na více různých nahrávek. Server 2dopeboyz.com například nahodil verzi čítající třináct písní (bez intra), zatímco Shady Records nabízí na svých stránkách ke stažení nahrávku o patnácti zářezech. Obě verze nicméně počítají s featuringy Mr. Portera, Young Bucka, KXNG Crookeda, Kidd Kidda a dalších.
 
Ač mohou být pamětníci rádi za novou relikvii do jejich digitální sbírky, zahraniční fanoušky původního zvuku kapely mixtape zatím příliš nenavnadil. Většina fans má problém s hudbou, jež podle nich postrádá původní prvky zvuku D12 z minulého desetiletí. Ano, tradice je nutnost, ale popravdě, čekal někdo něco jiného? Vždyť díky faktu, že fanoušci považovali D12 za Eminemovu kapelu, má rapový žánr šlágr "My Band". Kromě toho pánům z D12 už nepřisluhují Dr. Dre ani Kanye West jako na desce "D12 World". Stejně tak ne každý dokáže vydýchat přeobsazení židlí, na nichž ve skupině momentálně sedí Kuniva, Bizarre, Swifty McVay, Kon Artis a Fuzz Scotta, jenž ze sestavy původně odešel v roce 1998. Celá prezentace jednoduše smrdí snahou nabalit se kolem značky, na kterou ještě posluchači slyší. Uvidíme s čím nastoupí Dirty Dozen v příštím roce.
 
 
Zdroje: 2dopebyoz.com, xxlmag.com, shadyrecords.com, yibada.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná