RUKAHORE_SHOP_BANNER

Cut Chemist vydá po 12 letech nové album

Pokud byste se mě zeptali, kdo by měl tvořit triumvirát instrumentálního hip-hopu, bez váhání odpovím že DJ Shadow, RJD2 a právě člen Jurassic 5. A to i přes to, že Cut Chemist své první a prozatím jediné album vydal v roce 2006. Nicméně The Audience's Listening v mých očích nebo přesněji uších, v podstatě nezestárlo.

Nové album ponese název Die Cut a jeho autor jej komentuje slovy, že jde o kompletní přerod hudební identity, proto i ta jazyková hříčka v názvu. Zatímco předchozí album hodně stavělo na samplech, podobně jako třeba Entroducing..... nebo Deadringer, novinka je hodně o spolupráci s dalšími muzikanty a používání již existujících motivů odsouvá na druhou kolej. Album vznikalo zhruba od roku 2012 a v nahrávacím studiu v Los Angeles se za tu dobu vystřídalo několik hostů, ze kterých stojí za to jmenovat jména Biz Markie, Mr. Lif, Myka 9 a z vod nehip-hopových potom tUnE-yArDs, Laura Darlington, Dntel a třeba taky Carlos Niño, pokud vám tohle jméno něco říká.

Co konkrétně tedy můžeme očekávat? Naštěstí není potřeba vařit z vody, protože je venku první singl Work My Mind a z toho si alespoň nějaký obrázek dokážete udělat. Já osobně tam slyším určitý rukopis, ze kterého je poznat, kdo je autorem hudby. Svůj podíl na tom bezpochyby mají i hlasy dvou hostů. Chali 2na se se svým barytonem nikdy neztratí a typický projev má i Hymnal, který se objevil už na minulé desce Cut Chemista, stejně jako Edan a Mr. Lif.

A kdy můžeme album očekávat? Letos už to bohužel nebude a čekání se protáhne až do 2. března 2018. Ale hádám, že výsledek bude stát za to.

Věděli jste, že loni Cut Chemist vydal The Audience's Following? Tedy oslavu 10letého vyročí svého debutu, na které najdete demoverze, b-sides a nepoužité věci z původního alba. Dostupné je volně k poslechu zde.

RingMan - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná