Cunninlynguists představují slečnu Rose. Hlavní hrdinku jejich šestého příběhového alba

Rose Azura Njano. Kdo by tuhle krásku s kudrnatými kadeřemi nemiloval. Zvlášť, když jí pro vás vychovala trojice Deacon, Kno a Natti. Respektive Cunninlynguists se po šesti letech vrací se studiovou deskou, jež je tentokrát pojata jako příběh mladé černošky, hledající sebe samotnou. Netypický koncept, že? Je to pořád rap. Dokonce z poctivého podzemí. Jen je trochu důmyslnější a půjde zřejmě o jednu z nejzajímavějších nahrávek tohoto roku, byť nebude vidět v hudebních žebříčcích.

 
Cunninlynguists vždy pracovali se zajímavými texty a často melancholickými, psychedelickými samply. Mají na svém kontě celou řadu nosičů, z nichž si ani jeden nezaslouží nálepku "brak". A přesto po mnohaletém aktivním působení dokázali připravit neotřelé album pojaté formou příběhu o mladé černošce Rose Azura Njano. 
 
Fanoušci lyrického tria dokážou v názvu rozpoznat názvy dříve vydaných EPček Rose a Azura, po nichž mělo následovat třetí krátkometrážní dílo Njano, a jež byly ve skutečnosti pouze lákadlem na šesté album, kde se obsah předchozích releasů spojil dohromady. Kromě chytrého marketingového rozměru má tento epizodní charakter své další opodstatnění, neboť příběh slečny Njano přináší v poslední skladbě nečekané odhalení.
 
„Album se původně jmenovalo Chromesthesia," prozradil produkující člen kapely, Kno. „Je o hlavní hrdince Rose Azura Njano a její cestě k nalezení sebe samotné a představení jejího příběhu, jež jí v závěrečné skladbě přivádí k zajímavému objevu. Její jméno reprezentuje tři hlavní barvy a říkali jsme si, co kdyby byl příběh někoho, kdo 'slyší barvy', zosobněním kořenů černošské hudby uprostřed amerických společenských otřeseů," rozvedl dále atlantský rodák koncept alba.
 
 
„Není to nezbytně politicky laděné album, ale má určitě hodně socio-politických sklonů. Upřímně, nejsem si jistý, jestli se nám v těchto časech taková nahrávka podařila. Je to hlavně pocta černošské muzice a spoustě odlišných stylů a jejímu vlivu na americkou kulturu a na celý svět," prozradil Ryan Wisler.
 
Vedle výše zmíněných EP nahrávek doprovodily nové LP také singly Violet (The Upper Room) a Oh Honey. Pokud nepočítáme několik zpěvných příspěvků od Jasona Coffeyho a Farah Elle, obešel se nový nosič bez účasti dalších hostů. Pro vyprávění příběhu je to dobře a celá deska rozhodně stojí za poslech. Cunninlynguists si totiž i nadále drží svůj undergroundový status a můžete si být jistí, že tohle LP se v hudebních žebříčcích neobjeví.
 
Album Cunninlynguists - Rose Azura Njano právě vychází a celý příběh si můžete poslechnout v přehrávači pod článkem.  
 
 
Zdroje: hiphopdx.com

NTK - Bbarak

Komentáře

Pro vložení příspěvku do diskuze musíte být .

Přihlášení

Rychlé přihlášení přes Facebook Facebook Connect

Přihlásit

Pole označená * jsou povinná